Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Zámořské akcie dnes mírně ztrácí, stále jsou však v těsné blízkosti letošních maxim

04.04.2016 | 19:32 0 Komentářů

Dow Jones: -0,1% (17 766 b.), S&P 500: -0,2% (2 069 b.), Nasdaq: -0,1% (4 909 b.)

Hlavní akciové indexy v USA vstupují do nového obchodního týdne lehce v červeném a stále tak oscilují kolem letošních maxim. Z makro zpráv dnes příliš nepotěšila čísla průmyslových objednávek za měsíc únor, ani objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Z krátkodobého pohledu slabý dolar a rovněž holubičí rétorika americké centrální banky zámořským akciím očividně svědčí. Široký index S&P 500 bez větších potíží nedávno prolomil 200denní klouzavý průměr a míří stále výš. S&P je aktuálně pouhé 3% od historických maxim a výrazně tak v letošním roce překonává výkonnost evropských trhů.

Při pohledu na jednotlivé sektory ekonomiky dnes posilují zejména zdravotně orientované firmy (Edwards Lifesciences „EW“ +19%), které rostou o více než 1%. V kladných číslech (+0,4%) se drží také defenzivní telekomunikace. Naopak za tržní výkonností dnes zaostává nejvíce spotřebitelský sektor (-0,7%), průmysl (-0,7%) a utility (-0,6%).

Světová jednička ve výrobě a prodeji sportovního vybavení Nike (NKE) dnes ztrácí více než 3% a dostává se na zajímavé technické úrovně u 200denního MA. Naopak technologický gigant Apple (AAPL) dnes roste na nová lokální maxima a obchoduje se u 112 USD. Spekulace ohledně partnerství s karetní společností MasterCard (MA) pomáhají k růstu akciím sociální sítě Twitter (TWTR) + 9%. Tesla Motors (TSLA) plní objednávkové knihy na nový vůz představený v minulém týdnu a investoři tak ženou titul o dalších 5% vzhůru.

 

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.