Středa 22. září. Svátek má Darina.

Zámořská rally pokračuje

08.01.2015 | 18:52 0 Komentářů

Akciové trhy v USA pokračují ve včerejším růstu a dohánějí propady z prvních dní letošního roku. Investoři tak reagují na sílící pravděpodobnost kvantitativního uvolňování v Evropě a zastavení poklesu cen ropy. Index S&P 500 posiluje o 1,6% a za poslední dva dny přidal téměř 3%.

Index S&P 500 zažil nejhorší vstup do nového roku za posledních 7 let, když z maxim ke konci roku 2014 byl v úterý o více než 4% níže. Nyní se zdá, že v případě pokračující rally mohou být veškeré ztráty zítra smazány. Všechny dílčí sektory ekonomiky si připisují vysoké zisky, nejvíce rostou tituly z odvětví základních materiálů (+2,4%) a informačních technologií (+2,2%). Výkonnost pod jedním procentem je k vidění pouze v sektoru utilit (+0,9%), který byl v loňském roce ze všech nejúspěšnější (+24,3%). Americká automobilka Ford (F) oznámila, že od prvního kvartálu 2015 zvýší čtvrtletní dividendu o 20% na 15 centů. Maloobchodní prodejce Family Dollar (FDO) oznámil slabší výsledky, když firmě klesl zisk o 47% především vinou nové strategie zaměřené na produkty s nízkými maržemi a akcie firmy klesají o 0,6%. Akciím společnosti Google (GOOGL) dnes nepomáhá ani pozitivní tržní sentiment a titul jako jeden z mála klesá (-0,5%). Investoři tak pravděpodobně reagují na zprávu ohledně slabšího tržního podílu internetového vyhledávání v USA (dle údajů StatCounter klesl v prosinci firmě tržní podíl z 79% na 75%) a sníženého doporučení ze strany několika analytických domů. Další technologický obr Apple (AAPL) dnes naopak výkon trhu výrazně překonává (+3,4%) a od úterních minim je výše o 6%.

S rostoucí pravděpodobností nákupu státních dluhopisů ze strany ECB a očekávaného růstu sazeb v USA dnes pokračoval trend oslabování eura a měnový pár EUR/USD se poprvé od ledna 2006 dostal pod hranici 1,18. Ropa se dnes obchoduje kolem nuly, podobně tomu je také u zlata, které je aktuálně u hladiny 1 213 dolaru za unci.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.