Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Zámoří vstoupilo do nového týdne pozitivně

13.02.2012 | 22:03 0 Komentářů

Obchodování na zámořských trzích se dnes neslo v pozitivním duchu a americké indexy tak likvidovaly své páteční zprávy, když Dow Jones připsal 0,56 %, S&P 500 posílil o 0,67 % a Nasdaq vzrostl o 0,93 %.

Náladu na trzích dnes jednoznačně určovalo další pokračování řecké tragédie. Tamní zákonodárci schválili další škrty ve veřejných výdajích, které mají jejich zemi zajistit finanční pomoc od Eurozóny a IMF a prodloužit tak ekonomickou agónii země o dalších pár měsíců. Silný býčí signál se projevil prakticky na všech světových trzích a USA nebyly výjimkou.

Ze zpráv silně profitoval finanční sektor, kde z blue-chips titulů výrazně rostla jak Bank of America (BAC; +2,35 %), tak JPMorgan (JPM; 1,83 %). Mezi elitními akcie se dobře vedlo i průmyslovým společnostem, mezi kterými vynikl Caterpillar (CAT; +1,72 %) a United Technologies (UTX; +1,65 %). Pozadu nezůstaly ani technologické tituly, mezi kterými populární Apple (AAPL; +1,86 %) úspěšně atakoval hranici 500 USD.

Mezi odvětvími se dnes nejvíce dařilo již zmíněným průmyslovým společnostem (+1,01 %) a financím (+0,93 %). V záporu dnes zůstaly pouze utility (-0,32 %).

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.