Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Zámoří se zelená, S&P 500 na dohled 1700b

22.07.2013 | 20:05 0 Komentářů

S&P 500 +0,14%, Nasdaq +0,22%, DJIA -0,03%

Zhruba dvě hodiny před závěrem obchodování se obchoduje v úzkém pásu s malými výkyvy. Široký index S&P se pomalu ale jistě přibližuje k další rekordní hranici, tentokrát 1700b. Zisky by dnes byly pravděpodobně vyšší nebýt horších údajů o prodejích domů. Sektorově se nejvíce daří těžařům a financím. Naopak dolů míří nejvíce spotřební zboží a služby.

Za růstem sektoru těžařů stojí především mohutný nádech ceny zlata (GC) směrem vzhůru. Trojská unce se prozatím obchoduje za 1333,7 USD což je bezpochyby událost dne. Nad 1300 dolary nezavíralo zlato již téměř 5 týdnů. Skoro 3% růst dnes podpořily pozitivní zprávy o rostoucí potávce v Číně a zbylé Asii. Svou roli bezpochyby sehrál i oslabující dolar. Zlato by se tak mohlo částečně zotavit z letošních těžkých propadů. Spolu se zlatem se tak logicky daří i dalším cenným kovům. Stříbro (SI) přidává 5%, měď (HG)1,5%. Naopak opačným směrem míří plyn (NG), když propadá o 2,9% spolu s ním klesá i ropa (QM) až o 1,5%.

Jako na houpačce si dnes připadají investoři do akcií Tesly Motors (TSLA +1,75%), když po ranním startu někde kolem 120 USD to vypadalo, že se bude cena šplhat k nedávno dosaženým maximům blízko 130 dolarů. Po takřka pěti procentním růstu však následoval ústup k otevíracím cenám. Společnost si, jako jiné technologické firmy v minulosti, prožívá svou chvilku slávy mezi spekulanty. Denní objem obchodů za posledních několik seancí se pohybuje na dvojnásobku průměrného objemu za minulý měsíc. Akcie vzbuzuje hodně emocí, short interest ratio se aktuálně pohybuje kolem 30%. Bude zajímavé sledovat další vývoj.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.