Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Zámoří rozšiřuje zisky

15.10.2015 | 19:56 0 Komentářů

Zámořské akcie na začátku druhé poloviny seance rozšiřují úvodní zisky.

Akciím pomáhají vzhůru spekulace o odkladu utahování měnové politiky ze strany FEDu, které jsou živeny slabšími makroekonomickými čísly z hlavních světových ekonomik. Zejména finanční sektor naopak povzbudily dobré kvartální výsledky některých společností.

 

Hlavní akciové indexy rostou o 0,8 – 0,9%. Daří se již zmiňovanému finančnímu sektoru (+1,6%), zdravotnickým firmám (+1,4%) a utilitám (+1,0%). Díky propadu ropy a zemního plynu naopak oslabuje sektor základních materiálů (-0,2%). Slabší výkon dnes předvádí také spotřebitelský sektor (+0,4%) a průmyslové podniky (+0,5%).

 

Finanční společnosti dnes podpořily dobré kvartální výsledky bank KeyCorp (KEY +4,8%) a Citigroup (C +4,2%), které díky nim patří k nejúspěšnějším titulům indexu S&P 500. Slabé předběžné výsledky za třetí kvartál a nelichotivý výhled na celoroční hospodaření naopak sráží výrobce navigačních systémů Garmin (GRMN -14,6%).

 

Na komoditních trzích převládá červená barva. Zprávy o vysokých zásobách poslaly do hlubin zemní plyn (-2,3%) a ropu (-1,3%). Nedaří se ani zemědělským plodinám (pšenice -1,1%, kukuřice -0,9%, sója -0,5%). Mírně naopak roste měď (+0,4%), zlato (+0,1%) a stříbro (+0,1%).

Daniel Marván, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.