Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Zámoří přetočilo do záporu, Wal-Mart snižuje objednávky

25.09.2013 | 20:51 0 Komentářů

S&P -0,1%, DJIA -0,23%, Nasdaq -0,03%

Necelou hodinu před uzavřením trhů se hlavní indexy nacházejí v záporném teritoriu. Do červených čísel poslal trh maloobchodní gigant Wal-Mart (WMT -1,8%), který zveřejnil informaci o plánovaném snížení objednávek od svých dodavatelů, protože mu nečekaně vzrostly skladové zásoby. Americké trhy se propadají již pátým obchodním dnem v řadě a činí tak nejdelší sekvenci záporných obchodních dnů letos.

Z jednotlivých sektorů se daří základním materiálům a bankám. Naopak dolů míří pod tíhou Wal-Martu sektor spotřebního zboží. Propadá se také zdravotní péče. Propadlík dne je rovněž ze sektoru maloobchodu. Jedná se o řetězec J.C. Penney Copany (JCP -15%), když analityci z Goldman Sachs vyjádřili obavy o likviditní pozici společnosti již ve třetím kvartále roku. Společnost při tom dlouhodobě bojuje se značným zadlužením.

Americký desetiletý vládní dluhopis pokračuje v růstu, když výnosy ustoupily z hodnoty blízko 3% ze začátku září až na současných 2,61%. Na komoditním trhu dnes prosperují téměř všechny hlavní obchodní artikly. Daří se drahým kovů. Zlato (GC) roste o 1,5%. Rostou i zemědělské plodiny v čele s pšenicí (ZW), která přidává 2%.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.