Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Zámoří po 4 dnech poklesů roste, FED sazby ponechal beze změny

15.06.2016 | 20:36 0 Komentářů

S&P +0,24%, DJIA +0,25%, Nasdaq +0,24%

Americké akciové trhy si po vzoru evropských protějšků dávají oddych od negativní nálady a po 4 záporných seancích rostou. Pozornost zámořských obchodníků se dnes přesunula z omýlaného tématu Brexit k centrální bance, která zveřejňovala sazby a poskytovala komentář k aktuálnímu hospodářskému vývoji druhé nejsilnější ekonomiky světa. Výsledky neutrální (zatím), sazby se nezvýšily a z vyjádření FED nevyplývají žádné alarmující závěry. FED i nadále odhaduje tempo růstu sazeb vzhůru ve dvou krocích v roce 2016. Podíváme-li se na dnešní obchodování sektorovým pohledem (viz. obrázek).

 

Vidíme, že nejvíce zeleno je ve finančním sektoru. Po vzoru Evropy se daří i komoditním titulům. Naopak dolů míří utility a jako celek i sektor zdravotní péče.

Nejvýznamnější pohyby směrem vzhůru zaznamenává těžař mědi Freeport-McMoran Inc. (FCX +9,21%), cena mědi pokračuje ve zmrtvýchvstání a dnešní náladu podpořily i pozitivní výroky o čínské potřebě této komodity. Společně v sektoru rostou i obři jako Rio Tinto (RIO +4,8%), BHP Billiton (BHP +4,58%), kterému dnes pomáhá i zpráva o zvažovaném prodeji aktivit v Austrálii. Dalším růstovým titulem jsou akcie stavitele energovodů Williams Companies (WMB +4,86%), kde se očekává průlom v záležitosti převzetí ze strany konkurenta Energy Transfer Equity (ETE +1,73%). Naopak nedaří se akciím zdravotnické společnsoti Perrigo (PRGO -7,63%), kde dle analytiků Raymond James vyprchávají naděje na převzetí (spekulace se objevily včera v odpoledních hodinách). V poklesech jsou i akcie maloobchodního řetězce Whole Food Market (WFM -4,74%), kde analytici z Northcoast představili negativní pohled na hospodaření společnosti vinou vysoké konkurence a cílovou cenu snížili na 24 USD.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.