Neděle 16. června. Svátek má Zbyněk.

Zakladatelé Instagramu opouští Facebookem vlastněnou společnost

25.09.2018 | 15:37 0 Komentářů

Zakladatelé Instagramu opouští Facebookem vlastněnou společnost. Ze tří největších akvizicí Facebooku tak již skončili všichni zakladatelé těchto firem.

Zakladatelé známe sociální sítě Instagram Kevin Systrom a Mike Krieger oznámili svůj odchod ze společnosti. Sociální síť na sdílení fotografií před lety prodali největší sociální síti světa Facebooku za 1 miliardu dolarů. Dnes ráno SEČ oznámili definitivní odchod z firmy.

Jejich odchod přichází jen šest měsíců poté, co kvůli sporům se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem opustili taktéž jimi založenou společnost WhatsApp její zakladatelé Jan Koum a Brian Acton. Tu Facebook koupil za 19 miliard dolarů. Spory zakladatelů WhatsAppu se Zuckerbergem se tehdy týkaly ochrany soukromý uživatelů a dat poté, co se na světlo světa dostal skandál s Cambridge Analytica.

Již před 18 měsíci odešel z firmy spoluzakladatel Oculus VR Palmer Luckey. Zakladatelé všech tří největších firem akvízovaných Facebookem tak již v jimi založených společnostech nepůsobí.

Akcie Facebooku dnes krátce po openu otevřely v červeném (-2,45 %).

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.