Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Zajišťovna Munich Re po 3Q navyšuje prognózu tržeb

07.11.2019 | 13:46 0 Komentářů

Německá zajišťovací a pojišťovací skupina Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft zveřejnila výsledky svého hospodaření za 3Q FY19.

Vysoký meziroční nárust čistého zisku

Čistý zisk meziročně vzrostl o 75 % na 884 milionů euro. Výnosy byly meziročně vyšší o 12 % a zisk před zdaněním dosáhl 1 087 mil. euro. Meziročně tak vzrostl o 38 %. K lepšímu číslům v uplynulém čtvrtletí přispěl příznivý vývoj měnových kurzů a výnosy z investic, které tak vylepšily bilanci společnosti po nákladných přírodních katastrofách, jako byl Hurikán Dorian a tajfun Faxai.

Zajišťovací skupina ve čtvrtek potvrdila, že pravděpodobně překoná svůj celoroční cíl tržeb ve výši 2,5 miliardy euro po tom, co se čistý zisk ve třetím kvartálu výrazně vyšvihnul nahoru. Firmě se podařilo výrazně navýšit předepsané pojistné (Gross Premium – které je důležitým ukazatelem výkonnosti každé komerční pojišťovny za příslušné období), výrazně profitovala z pozitivního vývoje měnových kurzů a také z investic jak do akcií, tak do dluhopisů.

Vybrané informace ze čtvrtletní zprávy; zdroj: Munich Re

Navýšení prognózy tržeb a investice do startupu

Pojišťovnický segment se snaží vzpamatovat z velkých přírodních katastrof a ztrát za poslední dva roky. Firma v minulém měsíci uvedla, že navyšuje vlastní prognózu tržeb po tento fiskální rok na 2,9 miliardy euro.

Společnost v minulém měsíci investovala dodatečných 250 mil. dolarů do kalifornského startupu Next Insurance, který nabízí digitální řešení pojištění pro firmy.

Zpětný odkup akcií

Munich Re v letošním roce zatím zpětně odkoupila 3,4 milionu vlastních akcií v přibližné celkové hodnotě 700 milionů euro.

Výsledky v plném znění naleznete po kliknutí.

Akcie Munich Re oslabují o 0,48 %.

Muenchener Rueckversicherungs-Gesellschaft AG in Muenchen (MUV2) -0,4 % na 250,6 EUR
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. EUR) 36,2 P/E 13,1
Vývoj za letošní rok (%) +31,5 Očekávané P/E 12,8
52týdenní minimum (EUR) 184,5 Prům. cílová cena (EUR) 226,0
52týdenní maximum (EUR) 254,4 Dividendový výnos (%) 3,7

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.