Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Začínají registrace do 2. kola soutěže o 350 000 Kč

25.05.2016 | 11:30 0 Komentářů

Začínají registrace do 2. kola soutěže o 350 000 Kč

První kolo investiční soutěže BOSSA, v němž jste si mohli procvičit obchodování na finančních trzích na demo účtu s fiktivními penězi, se blíží do finále. Známe už tři výherce týdne, kteří od BOSSY získávají reálných 10 000 Kč a postupují do druhého kola soutěže, v němž se obchoduje s reálným kapitálem a hraje se o 350 000 Kč. Připojí se k nim i čtvrtý výherce z tohoto týdne plus 20 nejlepších investorů, kteří nejvíce zhodnotili za 4 týdny soutěže fiktivní kapitál 30 000 Kč. Samozřejmě se k nim připojí i Leoš Mareš a Patrik Hezucký z Evropy 2 a všichni ti, kteří se od druhého kola sami přihlásí.

·         Jak se přihlásit do druhého kola soutěže?

Stačí si u společnosti Bossa otevřít reálný účet, vložit si na něj 10 000 Kč a zodpovědně investovat. Z našich zkušeností plyne, že pokud se investují reálné peníze a ne fiktivní, jsou investoři mnohem opatrnější a racionálnější. Nejzajímavější na druhém kole soutěže jsou určitě ceny. Nejlepší investor bude odměněn 200 000 reálných Kč, druhé místo získá 100 000 Kč a třetí 50 000 Kč. Opět budeme odměňovat i týdenní výherce, a to poukázkou v hodnotně 10 000 Kč na nákup čehokoliv v internetovém obchodě Alza.cz.

·         Jak obchodoval výherce 3. týdne?

Nicméně vraťme se ještě do aktuálně probíhajícího prvního demo kola soutěže a představme si třetího týdenního výherce s přezdívkou „roman“.

Roman soutěží od začátku soutěže a obchoduje výhradně německý akciový index DAX. První dva týdny soutěže se mu dařilo méně, protože praktikoval typicky špatnou strategii, když většinu zisků smazal jedním špatným ztrátovým obchodem, a to jak v prvním, tak i v druhém týdnu soutěže. Naštěstí třetí týden soutěže se většímu ztrátovějšímu obchodu vyhnul a realizoval jenom zisky, což mu zabezpečilo zhodnocení účtu o téměř 1 000 procent. Průměrná velikost ziskového obchodu v průběhu 3 týdnů soutěže byla 2 600 fiktivních Kč a průměrná velikost ztrátového obchodu byla 3,5 krát vyšší, a to 11 300 fiktivních Kč. Průměrná velikost jeho obchodu byla 0,23 lotu.

·         Co se obchodovalo?

V třetím týdnu soutěže opět dominoval hlavní měnový pár eurodolar, kterému patřila největší část realizovaných obchodů. Následovala Ropa, DAX a Zlato. Tyto instrumenty obsazovaly přední příčky i v předchozích týdnech, což potvrzuje jejich oblíbenost u soutěžících.

 

Jak obchoduje Leoš s Patrikem?

Leoš předchozí týden pohořel na zápisu z dubnového zasedání Fedu, který obrátil vývoj na americkém dolaru a následně na stříbře, které v průběhu soutěže obchodoval. Před středou preferoval nákupní pozice, které mu přinesly až 100procentní zhodnocení účtu. Dosažený zisk mu umožnil otevřít nákupní pozici až ve velikosti 0,6 lotu stříbra. 5procentní propad ceny komodity účet nezvládl a riskantní obchod se ve výsledku Leošovi nevydařil. Doufáme, že v druhém reálném kole bude obchodovat opatrněji.   

Druhé kolo soutěže s reálnými penězi o 350 000 začíná 5. června, registrovat se můžete už nyní!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.