Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Wells Fargo zveřejnila rekordní čtvrtletní zisk, trh reaguje negativně

12.10.2012 | 15:00 0 Komentářů

Banka Wells Fargo profitovala jako JPMorgan hlavně z hypoték.

Zisk Wells Fargo vzrostl ve třetím čtvrtletí o 22 % a obdobně jako JPMorgan těžila banka hlavně z hypoték, když nízká úroková sazba podporovala refinancování. Čistý zisk vzrostl na rekordních 4,94 mld. USD (88 centů na akcii) oproti 4,06 mld. USD (72 centů na akcii) ve stejném období loňského roku. Analytici oslovení agenturou Bloomberg v průměru očekávali 87 centů na akcii.
Tržby posílily o 8,1 % na 21,21 mld. USD. Analytici oslovení agenturou Thomson Reuters očekávali 87 centů na akcii při tržbách 21,47 mld. USD.
CEO společnosti John Stumpf ukrojil vyšší podíl na trhu hypoték a otupil tak vliv klesajícího zájmu o ostatní půjčky a vliv rekordně nízkých sazeb na ziskové marže. Průměrná fixní míra na 30tileté hypotéky poklesla podle Bankrate.com k 26. září na 3,38 %.
Wells Fargo byla tento týden žalována vládou Spojených států za lehkomyslné hypotéční půjčky v hodnotě několika set milionů dolarů, které selhaly a způsobily ztráty federálnímu pojišťovacímu programu. Wells Fargo odmítla jakékoli pochybení a uvedla, že se bude energicky bránit. Největší podíl v bance drží Warren Buffett prostřednictvím své společnosti Berkshire Hathaway.

Akcie (WFC) oslabují v předobchodní fázi o 2,98 % na 35,18 USD.

Zdroj: Bloomberg

Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.