Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Wells Fargo sice reportovala zisk nad odhady, avšak očekávaná pokuta od regulátora sráží akcie dolů

13.04.2018 | 20:02 0 Komentářů

Wells Fargo sice reportovala zisk nad odhady, avšak akcie klesají v návaznosti na pokles celého finančního sektoru a na slova CEO Tima Sloana o tom, že Wells Fargo bude muset uhradit pokutu v možné výši až 1 miliardy dolarů.

Problémy s regulátory

Americké banka Wells Fargo reportovala dnes stejně jako její konkurenti JP Morgan ChaseCitigroup výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2018. Nad očekávání dobré výsledky zastínilo očekávání pokuty od regulátora za protiprávní jednání při poskytování hypoték a prodeji pojištění vozidel. Wells Fargo se tak po dva roky starém skandálu se zakládáním falešných účtů klientů stále nemůže dostat ze sevření regulátorů, kteří na banku tlačí z vícero stran. V únoru například Fed na Wells Fargo uvalil sérii opatření v čele s restrikcí na růst aktiv banky.

Výnosy mírně poklesly, zisk rostl nad odhady

Výsledky za první čtvrtletí meziročně mírně poklesly (-1,00 %) na 21,9 miliard dolarů. Zisk ve výši 5,9 miliard dolarů byl však výrazně nad odhady analytiků v konsensu. Očištěný zisk na akcii činil 1,122 dolarů oproti očekávaným 1,063 dolaru.

Akcie banky dnes klesají o zhruba 3 %.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.