Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Wells Fargo prodává divizi správy majetku za 2,1 miliardy USD

23.02.2021 | 14:50 0 Komentářů

Americká banka Wells Fargo dosáhla dohody s americkými privátními firmami GTCR a Reverence Capital o prodeji divize správy majetku se zhruba 603 mld. USD pod správou. Celá transakce by měla být zkompletována ve druhé polovině letošního roku, částka by se měla pohybovat okolo 2,1 mld. USD.

Podle aktiv čtvrtá největší americká banka, která spravuje 603 mld. USD ve formě klientských fondů, slíbila po letech podvýkonu snížit náklady v příštích třech letech o 8 mld. USD ročně a navyšovat zisk. Dohodu oznámila v úterý, přičemž poznamenala, že by si v divizi správy majetku mohla ponechat téměř 10% podíl.

Jako možný kupec se jevila také největší americká banka JPMorgan Chase, jejíž generální ředitel Jamie Dimon otevřeně promlouval o zájmu koupě některého ze správců aktiv. Nakonec však divize Asset Management bankovního domu Wells Fargo přechází do rukou dvou veřejně neobchodovaných firem. „Divize správy aktiv Wells Fargo směřuje do další etapy svého růstu jako nezávislá organizace“, uvedl spoluzakladatel společnosti Reverence Capital Milton Berlinski.

V lednu Wells Fargo oznámila prodej poskytovatele úvěrů Canadian direct equipment finance business do rukou Toronto-Dominion Bank.

Od začátku roku posílily akcie bankovního domu Wells Fargo o více než 25 %, zatímco index pod názvem KBW Nasdaq Bank index sledující výkonnost předních amerických bank posílil o 18 %.

 

Zdroj: Financial Times

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.