Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Warner Bros. má zájem o produkci čínských filmů

25.08.2015 | 11:52 0 Komentářů

Filmové studio Warner Bros., které patří pod společnost Time Warner, údajně jedná o spolupráci se společností China Media Capital. Zprávu dnes přinesl deník The Wall Street Journal s odvoláním na interní zdroj, který si nepřál být jmenován.

Joint venture věhlasného amerického studia a čínského státního fondu zaměřeného na sektor médií by mělo vyústit v tvorbu nových filmů na území Číny. Filmy by se měly natáčet v čínském jazyce a měly by být určeny především pro asijské publikum.

Již nyní Hollywoodská studia spolupracují s čínskými partnery na tvorbě tamních filmů, většinou se však jedná pouze o jednorázové projekty. V rámci spolupráce Time Warner a China Media Capital by mělo vzniknout několik filmů ročně, jednalo by se tak o nejrozsáhlejší spolupráci svého druhu.

Zájem Holywoodských studií o produkci čínských filmů je opodstatněný. Navzdory pomalejšímu růstu tamní ekonomiky, roste z hlavních filmových trhů nejrychleji právě Čína. Domácí filmy se navíc v Číně těší vysoké oblibě, jak ukazuje následující tabulka nejúspěšnějších filmů na území Číny (tučně jsou zvýrazněny snímky pocházející z domácí produkce).

 

 Nejůspěšnější filmy na území Číny v roce 2015
 Název filmu  Tržby (mil. USD)
 Fast & Furious 7  379,1
 Monster Hunt *  346,2
 Avengers: Age of Ultron  228,3
 Jurassic World  221,9
 Jian Bing Man  178,1
 The Man From Macau 2  152,3
 Monkey King: Hero Is Back *  140,5
 The Hobbit: The Battle of Five Armies  119,7
 Dragon Blade  116,2
 Wolf Totem  109,1

*snímek je stále v programu kin; zdroj dat: Artisan Gateway

Akcie společnosti Time Warner (TWX) včera odepsaly 4% a uzavřely těsně pod hranicí 70 USD. Tržní kapitalizace společnosti dosahuje 57 mld. USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

 

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.