Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Walt Disney při zaměření na streamovací služby zruší na sto televizních kanálu

25.05.2021 | 11:52 0 Komentářů

Walt Disney při vytyčeném cíli hlavního zaměření na streamovací služby plánuje v letošním roce zrušit sto svých mezinárodních televizních kanálů, jejichž obsah přesune na své online platformy.

Výkonný ředitel Bob Chapek v pondělí na technologické a mediální konferenci v JPMorgan uvedl, že pro zrušení kanálů se společnost rozhodla v návaznosti na předchozím vyřazení třiceti přenosů v minulém roce. Na konferenci Chapek dodal, že většina obsahu z dosluhujících kanálů bude přesunuta na streamovací službu Disney+, která pro amerického producenta představuje klíčovou roli ve strategii přímé orientace na zákazníky.

Rušení vysílacích kanálů bude záležet převážně na jednotlivých smlouvách, některá vysílání jsou totiž stále schopna vygenerovat zisky, které mohou dále rozvíjet streamovací platformy jako například Hulu a ESPN+.

Odběratelé se stále častěji rozhodují pro sledování obsahu online, a společnost Disney se tak při současném trendu snaží udržet svůj náskok,“ zakončil svůj příspěvek na konferenci Chapek.

O novodobých změnách a trendech ve filmovém průmyslu si můžete přečíst v článku, který jsme pro vás dříve připravili.

Akcie Walt Disney (NYSE: DIS) v premarketu rostou o 0,27 % na 174,78 USD.

Zdroj: Bloomberg

 

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.