Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Walmart plánuje nabrat 20 000 nových zaměstnanců na zvládnutí prázdninového období

01.09.2021 | 13:11 0 Komentářů

Americká obchodní společnost Walmart, která provozuje řetězec velkých diskontních obchodních domů se rozhodla přijmout 20 000 zaměstnanců na zásobovací operace za účelem pokrytí období prázdnin.

Noví pracovníci Walmartu by měli zaplnit trvalé pozice za účelem zvládnutí náročného prázdninového období. Pozice na plný a částečný úvazek budou v sektorech: Přichystání objednávek, manipulace s nákladem a vysokozdvižnými vozíky, technici a management. Tyto pozice budou potřeba ve 250 distribučních a plnících centrech Walmart, Sam´s Club a přepravních kancelářích.

Online prodeje

Walmart reportoval ve výsledcích za 2Q pokles růstu online tržeb díky návratu zákazníků do obchodů po koronavirové pandemii. Návrat zákazníků do kamenných prodejen byl impulsem pro Walmart k nabrání nových zaměstnanců.

Konkurence

Průměrná mzda zaměstnance Walmartu je 20,37 USD za hodinu. Společnost dále nabízí bonus 150 USD za vakcinaci proti Covidu-19. Na začátku roku oznámila konkurenční společnost Amazon zvýšení hodinové mzdy v rozmezí 0,50 – 3 USD.

„Mzda musí konkurovat, protože je to první věc, na kterou se zaměstnanci dívají,“ uvedl Brian Devine, Senior Vice President společnosti ProLogistix, která pracuje s Walmartem a Targetem a dále pokračuje: „Jednoduše řečeno, není dostatek lidí na zaplnění všech otevřených pozic.“

Akcie společnosti Walmart v předburzovní fázi rostou o 0,047 % na 148,17 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.