Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Wall Street zatím smíšeně

14.02.2019 | 20:10 0 Komentářů

Americké akciové trhy se celý den držely v mírném záporu. S blížícím se koncem obchodování se však posunují výš, již na dohled zelených čísel a možnému navázání na čtyřdenní růsty. Hlavním tématem dne byl překvapivě špatný report o prosincových maloobchodních tržbách. O měsíc zpožděná data vinou blokace vládních výdajů přinesla nečekaný pokles tržeb o 1,2% oproti očekávání růstu o 0,1%. Za obvyklých okolností by takové číslo způsobilo značný poplach, protože maloobchodní segment je pro americkou spotřebně orientovanou ekonomiku klíčový. Dnešní čísla však až takový rozruch nepřinesla. Byla totiž zaprvé zpožděná, za druhé vyvážena dalšími makrodaty, jako například Bloomberg indexem spotřebitelského komfortu, který je na rekordních hodnotách. Trh rovněž spekuluje, že i díky dnešnímu překvapivému poklesu maloobchodních tržeb získá holubičí křídlo v FED další střelivo a oddálí růst sazeb možná až na další rok. Vedle čísel z ekonomiky i dnes přišly nové informace o vývoji jednání mezi USA a Čínou. Vyjednavačí se nechali slyšet, že i nadále jsou daleko dohody. Od začátku týdne se spekuluje, že Trump posune další uvalení cel o 60 dní, čímž by vyjednavači získali potřebný čas.

I přes ne nijak panické přijetí maloobchodní čísel je segment nezbytných statků nejslabším z celého indexu S&P. Následují banky a průmyslové podniky. Růstový je sektor komunikace a realit.

Z jednotlivých společností dnes nemile investory svými výsledky překvapila CocaCola, která si stěžuje na vysoké náklady s fluktuací měnových kurzů a rovněž zhoršila výhled. Stejně tak pojišťovna AIG zklamala investory svým hospodařením. Nejztrátovější firmou v indexu S&P jsou akcie komunikační internetové společnosti CenturyLink, která o polovinu zkrátila dividendu. Na opačném konci je nezávislý těžař ropy a plynu Marathon Oil, který svými kvartálními výsledky investory potěšil, především v obasti tržeb.

 

Index Dow Jones -0,1 % na 25516,87 b.
Index S&P 500 -0,02 % na 2752,4 b.
Index Nasdaq Composite +0,28 % na 7441,115 b.

Index S&P 500 -0,02 % na 2752,4 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Komunikační služby +0,6 % Nezbytná spotřeba -0,9 %
Reality +0,5 % Finanční sektor -0,8 %
Energie +0,4 % Průmysl -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Marathon Oil Corp (MRO) +8,6 % CenturyLink (CTL) -12 %
Vulcan Materials (VMC) +8,1 % International Flavors & Fragrances (IFF) -11 %
IQVIA Holdings (IQV) +7,3 % Coca-Cola (KO) -7,6 %
Equinix (EQIX) +7,3 % American International Group (AIG) -7,0 %
Zoetis (ZTS) +5,2 % NetApp (NTAP) -6,5 %

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.