Wall Street zatím s malými změnami
S&P +0,03%, DJIA -0,08%, Nasdaq +0,37%
Za absence kurzotvorných zpráv se americké akciové trhy drží poblíž otevíracích hodnot. Daří se společnostem ze sektoru zdravotní péče a utilit. Naopak nejvíce klesají těžaři ropy a plynu a průmyslové společnosti.
Hlavní porci pozornosti dnes přitahují akcie výrobce drahých elektroaut Tesla Motors (TSLA +11,75%), když se cena bleskově přibližuje hodnotě 200 dolarů a tím pádem k nejvyšším hodnotám vůbec. Investoři spekulují na dobré prodejní výsledky na trzích v Evropě a především v Asii. Tesla reportuje výsledky příští týden 19.2.2014 po uzavření trhů.
Na komoditním trhu dnes opět nejvolatilnější plyn (NG), který oslabuje o 3,5% na hodnoty blízko 4,6 dolaru. Naopak dobře se již delší čas daří zlatu (GC), které posiluje o téměř 1 % na nejvyšší hodnoty od loňského listopadu.Martin Varecha
Fio banka, a.s.