Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Wall Street zahájila po burzovních prázdninách červeně, dolar umazává ztráty z minulého týdne

07.09.2021 | 16:29 0 Komentářů

Index Dow Jones -0,76 % na 35099,59 b.
S&P 500 -0,41 % na 4516,9 b.
Nasdaq Composite -0,03 % na 15359,58 b.

Po pondělním svátku v USA zahájila Wall Street obchodní seanci se sníženou obchodní aktivitou vesměs poklidně, po úvodu trhu však přejal trh spíše negativní sentiment. Zvýšené volatilita vzniklá na čínském trhu během evropské seance postupně vyprchala kvůli spekulacím na zrušení stimulačních opatření ze strany evropských zákonodárců.

Dnešní den je významný pro ekonomiku El Salvadoru, která jako první ekonomika na světě, počínaje dnešním dnem, přijala Bitcoin jako své zákonné platidlo. Administrativa prezidenta Bukeleho do ekonomiky zatím uvolnila kryptoměnu v celkové hodnotě větší jak 225 mil. USD. Bitcoin oslabuje o 3,5 % na hodnoty poblíž 50865 USD.

Americký hudební streamer Spotify (SPOT +3,97 %) dostál zvýšeného investičního doporučení od KeyBanc Capital Markets na „overweight“, když původní doporučení činilo „sector weight“. Dle vyjádření analytika vykazuje provozovatel hudební aplikace vyšší růst než konkurenční Youtube Premium. Argumentem pro zvýšení cílové ceny je silná cenová politika Spotify a zlepšující hrubý zisk na předplatitele. Analytik drží cílovou cenu 340 USD.

V pondělí 20. září dojde ke změně v indexu S&P 500. Novým členem se stane společnost Match Group (MTCH +7,92 %), která mimo nejznámější Tinder a Hinge provozuje řadu dalších aplikací zaměřených na online seznamování. Společnost získala na popularitě především v pandemickém období, kdy byl omezen společenský kontakt. Match Group s 41miliardovou kapitalizací v tržním benchmarku nahradí výrobce léčiv Perrigo Co..

Netflix (NFLX +2,62 %) pokračuje po zahájení dnešní seance v zeleném, v posledních osmi obchodních dnech tak společnost vzrostla o 10 % a žene se tak stále směrem k novým historickým maximům.

Společnost Mastercard (MA +1,76 %) dnes oznámila, že se dohodla na akvizici společnosti Aiia, předního evropského poskytovatele bankovní technologie, který nabízí přímé spojení s bankami prostřednictvím jednotného rozhrání za účelem usnadnění přístupu.

PPG Industries (PPG -2,74 %) stáhla svůj výhled na fiskální rok 2021, protože společnost zaznamenala narušení dodavatelského řetězce a jeho vliv na vyšší náklady a tím nižší ziskovost. Výrobce chemikálií uvedl, že dopady hurikánu Ida mohou situaci ještě více zhoršit. Prodeje budou dle odhadů společnosti v následujícím čtvrtletí o 275 mil. USD nižší, než společnost očekávala. Zvýšení cen surového materiálu bude mít dle společnosti dopad do nákladů, které budou o 70 mil. USD vyšší oproti očekávání.

Index S&P 500 -0,41 % na 4516,9 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zbytná spotřeba +0,5 % Reality -1,7 %
Energie +0,3 % Průmysl -1,3 %
Finanční sektor +0,1 % Zdravotní péče -1,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Tesla (TSLA) +3,5 % VF Corp (VFC) -4,2 %
NOV (NOV) +3,0 % Deere (DE) -4,1 %
Caesars Entertainment (CZR) +3,0 % MarketAxess Holdings (MKTX) -3,4 %
SVB Financial Group (SIVB) +2,9 % Lam Research Corp (LRCX) -3,2 %
Netflix (NFLX) +2,5 % Bio-Rad Laboratories (BIO) -3,1 %

 

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.