Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Wall Street v zeleném

18.10.2016 | 19:30 0 Komentářů

Přední americké indexy si aktuálně připisují solidní zisky v čele s technologickým Nasdaqem přidávající 1,1%. Širší index S&P500 pak zpevňuje o 0,7%. Investoři tak reagují na veskrze solidní – doposud reportovaná – kvartální čísla, dodávající optimismus ohledně budoucího vývoje navzdory očekávanému postupnému zvyšování úrokových sazeb. Utažení monetárních šroubů do konce roku je nyní předpokládáno s 64% pravděpodobností. Výsledková sezóna je teprve ve své úvodní fázi, když doposud svá čísla reportovala desetina společností. Z nich ale většina (83%) oznámila zisk lepší než projekce, na úrovni tržeb pak vykázala lepší než očekávaná čísla 69% společností. Nejlepší statistiky do současné chvíle udržuje sektor informačních technologií, financí a zdravotnictví.

V rámci S&P500 se dnes nejvíce daří sektoru zdravotnictví (+1,1%) díky zvýšenému výhledu poskytovatele soukromého zdravotního pojištění UnitedHealth Group (UNH +6,7%), příznivý vývoj registruje i sektor  základních materiálů a informačních technologií (+0,9%).

Z jednotlivých společností dnes vypíchněme 20% růst miláčka spekulativního publika Netflix (NFLX), který potěšil svými kvartálními čísly i počtem růstu předplatitelů služeb. Vlažné reakce naopak vyvolaly výsledky technologického giganta IBM (IBM -3%). Ty posunuly titul na 3měsíční minima a dnes figuruje mezi nejztrátovějšími emisemi.

Po closu představí svá čísla mimojiné Intel (INTC) či Yahoo! (YHOO). Blíže zde

Index S&P 500 +0,69 % na 2141,15 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zdravotní péče +1,1 % Energie +0,1 %
Základní materiály +0,9 % Telekomunikace +0,1 %
Informační technologie +0,9 % Průmysl +0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Netflix (NFLX) +19 % WW Grainger (GWW) -4,7 %
UnitedHealth Group (UNH) +6,7 % Urban Outfitters (URBN) -3,7 %
Harley-Davidson (HOG) +6,5 % IBM (IBM) -3,1 %
NRG Energy (NRG) +5,8 % Expeditors International of Washington (EXPD) -2,8 %
Cigna Corp (CI) +4,2 % Delphi Automotive (DLPH) -2,8 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.