Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Wall Street v růstech i dnes následuje evropské trhy

25.05.2016 | 20:05 0 Komentářů

S&P +0,82%, DJIA +0,91%, Nasdaq +0,77%

Americkým akciových trhům dnes prozatím dodává šťávu důvěra v americkou ekonomiku, že je schopná ustát stále pravděpodobnější růst sazeb. V tomto názoru podpořily investory včerejší data z trhu bydlení a zítra se těšíme na data z trhu se zbožím dlouhodobé spotřeby, pozítří na HDP a spotřebitelský sentiment. Navíc má v pátek projev Janet Yellenová a mnozí si od této události (na pozadí slušných makrodat) slibují alespoň nástin dalšího postupu FEDu. Jak se daří jednotlivým sektorům je patrné z následujícího obrázku.

 

Zdroj: Bloomberg

Díky nečekanému poklesu zásob ropy vystřelila vzhůru cena této komodity, což mělo za následek posílení sektoru energetik a základních materiálů. Pozadu nezůstávají ani finanční tituly, kterým chutná vyhlídka na vyšší sazby. Ve slušném růstu najdeme i technologické firmy. Celkově růst táhnou cyklické společnosti, defenzivní tituly se drží zpět.

Z jednotlivých titulů pozorujeme značný růst u Hewlett Packard Enterprise Co. (HPE + 6,4%), která potěšila výsledky a navíc zamýšlí vyčlenit část svého podnikání do společného podniku se společností Computer Sciences Corp. (CSC +36,8%). Na pozadí růstu ceny ropy jsou skokany dne akcie těžařů nerostných surovin. Víceprocentní zisky počítají SWN, CHK, RIG, FCX nebo DO. Naopak proti trendu v technologickém sektoru jde Yahoo (YHOO -3,68%), kde operátor AT&T potvrdil svůj zájem o koupi celé této společnosti.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.