Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Wall Street v protipohybu, akcie rostou

06.08.2019 | 20:03 0 Komentářů

S&P +1,06, Nasdaq +1,23%, Dow Jones +0,88%

Americké akcie klesaly celý minulý týden a negativní sentiment byl vyšperkovaný včerejším výplachem, kdy hlavní index S&P odepsal bezmála 3%. Dnes se na trh dostavil protipohyb, indexy rostou a přislo také pár lepších zpráv zmírňující napětí.

Index S&P

Index S&P

Především fixace kurzu juanu ze strany čínské centrální banky neproběhla tak nízko, jak se trh v pondělí obával, ale nad 7 juany za dolar což přineslo jisté uklidnění. Trumpův ekonomický poradce Kudlow se na vyjednávání do Číny chystá v září. Vedle tohoto tématu číslo jedna se i nadále ostře sleduje vývoj situace okolo „tvrdého brexitu“, ale dnes jsme se nedozvěděli nic nového což se bere jako lepší varianta.

Hlavní zlepšení zaznamenává popelka včerejších propadů, sektor IT. Daří se i komunikacím a průmyslovým podnikům. Mírně oslabuje sektor základních materiálů a finančnictví.

Sektory indexu S&P

Sektory indexu S&P

I nadále pokračuje výsledková sezóna, která tak nejvýznamněji promlouvá do žebříčku nejrůstovějších a nejztrátovějších firem v indexu S&P. Velmi mile svými výsledky překvapil herní vývojář Take-Two (TTWO +9,74%). Nejrůstovější je pak výrobce leteckých součástek Transdigm Group (TDG +14,05%). Na chvostu tabulky najdeme akcie předního světového výrobce ochucovadel a příchutí International Flavors & Fragrances (IFF -13,97%), který naopak svými výsledky nepřesvědčil. V poklesech je i výrobce generik Mylan NV (MYL -7,13%), kde investoři nevnímají před týdnem oznámené spojení jedné divize Pfizeru s jejich firmou jako pozitivní krok.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.