Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Wall Street v před zítřejším rozhodnutím Fedu mírně v červeném

30.07.2019 | 20:19 0 Komentářů

Americké akciové indexy umazaly většinu úvodních ztrát a aktuálně pouze mírně oslabují, když širší index S&500 odepisuje necelých 0,2%, tradiční index Dow Jones i technologický index Nasdaq se pak drží v blízkosti včerejšího závěru na pozadí všeobecného očekávání zahájení snižování úrokových sazeb ze strany Fedu, coby předpokládaný výstup ze zasedání měňového výboru zítra ve 20h našeho času. Současně trhy ale budou sledovat doprovodný komentář šéfa Fedu, J. Powella, ohledně dalšího směřování měnové politiky v kontextu patrného zpomalování globálního ekonomického růstu.

Vedle Fedu investoři paralelně sledují průběh obnovených jednání politických špiček USA a Číny ohledně dosažení obchodní dohody. Ty probíhají dnes a zítra a jistě není pro trhy překvapením tradiční “rýpnutí” amerického prezidenta D. Trumpa do čínské protistrany v úvodu rozhovorů, lamentující nad nedostatečným nákupem zemědělských plodin ze strany Číny navzdory předchozím slibům. Přesto investoři věří v nalezení kompromisu mezi mocnostmi. A zatímco (obnovené) téma “Brexit bez dohody” dnes ponořil Evropu hluboko do červených čísel, zámoří tyto obavy zcela ignoruje.

Ze sektorových pohybů dnes v rámci S&P500 nejvíce zpevňují energie (+1,2%) při solidním růstu ceny ropy, a to o 2,2% na 58,1 USD/b., mírně posiluje i zemní plyn (+0,9%) na cenu 2,135 USD/mmbtu. Naopak na chvostu se drží utility s 1% ztrátou.

Při probíhající výsledkové sezóně pak kvartální reporty firem dnes tvoří individuální žebříček vítězů a poražených. V „krvavé lázni“ se dnes topí akcie analytické spol. v oblasti IT Gartner (IT), které oslabují o 19% po výrazném snížení výhledu zisku pro tento rok. Dvojcifernou ztrátu vykazují po rozpačitých výsledcích i akcie výrobce oděvů a obuvi Under Armour (UA / UAA), když investoři především nelibě nesou klesající projekce prodejů v Severní Americe. Naopak nejlépe si po čtvrtletních výsledcích stojí dodavatel komponent pro těžaře ropy a plynu National Oilwell Varco (NOV), odpoutávající se od více než 10letých minim.

Index S&P 500 -0,18 % na 3015,48 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +1,2 % Utility -1 %
Reality +0,7 % Zbytná spotřeba -0,6 %
Základní materiály +0,6 % Zdravotní péče -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
National Oilwell Varco (NOV) +12 % Gartner (IT) -19 %
Martin Marietta Materials (MLM) +8,6 % Under Armour (UA) -14 %
Wabtec Corp (WAB) +8,0 % Under Armour (UAA) -12 %
Noble Energy (NBL) +6,6 % HCA Healthcare (HCA) -9,3 %
Cimarex Energy (XEC) +6,3 % PerkinElmer (PKI) -8,9 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.