Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Wall Street uzavřel týden růstem

25.08.2008 | 12:23 0 Komentářů

Americké akcie v závěru rostly nejvíce za dva týdny poté co projev předsedy guvernérů Fedu Bena Bernankeho uklidnil investory. V roční zprávě Fedu o finanční stabilitě v Jackson Hole ve státu Wyoming Bernanke uvedl že kombinace pomalejšího růstu a posilujícího dolaru by měla vést k rozpouštění inflačních tlaků a monetární politika USA je v komfortní zóně.

Šéf Fedu nicméně varoval že i přes znatelné zlepšení některých trhů dosahuje bouře na finančních trzích síly vichřice a.stále nepolevuje. Miliardář Warren Buffett na CNBC poznamenal že nedrží žádné sázky na pokles dolaru a akcie jsou nyní atraktivnější než před rokem.

Stahování ruských vojsk z Gruzie a posilující dolar stáhly ceny ropy WTI o 5,4%. Akcie investiční banky Lehman Brothers vyskočily o 5% poté co státní Korea Developmnet Bank potvrdila že je Lehman jednou z její možných akvizic.

Hlavní index DJIA uzavíral se ziskem 1,73% na 11,628.06bodů. Dvacet osm titulů zakončilo v pozitivním teritoriu v čele s GM, American Express, BAC nebo Citigroup. Širší index S&P 500 přidal 1,13% na 1292.20bodů, technologický Nasdaq Composite index posílil o 1,44% na 2414.70bodů. V průběhu týdne ztratil DJIA 0,3%, S&P 500 1,1% a Nasdaq Composite 1,4%.

Posilující dolar a Bernanke pomohl finančnímu a bankovnímu sektoru i přesto že Merrill Lynch, Goldman Sachs a Deutsche Bank musí zaplatit pokuty za dohody při hodnocení cenných papírů. Pozitivně překvapily čtvrtletní výsledky maloobchdníků pacific Sunwear a Gap Inc. Akcie China Sunenergy vylétly o 18% po výsledku za 2Q který vysoce předčil očekávání. US Airways vyskočily o 14% v reakci na propad cen ropy.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.