Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Wall Street umazává včerejší zisky, S&P500 -0,8%

17.05.2016 | 20:05 0 Komentářů

Americké akciové trhy korigují včerejší růst, když aktuálně ztrácí – měřeno širším indexem S&P500 – 0,8%.

Investoři tak především reflektují dnešní makrodata nahrávající rychlejšímu pohybu tamních úrokových sazeb směrem vzhůru, když americká dubnová inflace (zde) i data z trhu nemovitostí (zde) překonala odhady. Růst sazeb v tomto roce je tak již opět ve hře – aktuálně dle agentury Bloomberg dojde do konce roku ke zvýšení alespoň o 0,25% s 62% pravděpodobností. Zajímavé bude v tomto kontextu sledovat záznam (minuty) z posledního zasedání měnového výboru FOMC, který bude zveřejněn zítra.

V rámci indexu S&P500 dnes vykazuje růst pouze energetický sektor (+0,2%) díky zpevňování příslušných komodit. I přestože ropa pokračovala v pohybu vzhůru na osmiměsíční maxima, aktuálně část dnešních zisků odevzdává, když se pohybuje na hranici 48 USD/b (+0,6%), zemní plyn pak roste o 1% na 2,05 USD/mmbtu. Pouze mírnou ztrátu pak eviduje i sektor základních materiálů (-0,2%). Na opačném konci naopak stojí sektor nezbytných statků a elektrárenské společnosti (-1,9%).

Z jednotlivých společností zmiňme 7% růst půjčovny zařízení a strojů United Rentals (URI) po pozitivním analytickém komentáři ze strany Citigroup, daří se i společnostem z energetického sektoru – Williams Co (WMB) roste o 5%, Southwestern Energy (SWN) zpevňuje bezmála o 6%, daří se i přednímu těžaři mědi Freeport-McMoran (FCX) po (pozdním?) upgradu od Jefferies.

Na chvostu se pak drží farmaceutická firma Abbvie (ABBV), ztrácející bezmála 5% po oznámení revize platnosti jejich patentu pro výrobu klíčového léku (Humira) na léčbu atritidy. Nedaří se ani výrobci obalových materiálů WestRock (WRK) ztrácející přes 4%.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.