Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Wall Street si dnes dává oddechový čas

09.06.2016 | 20:11 0 Komentářů

S&P -0,22%, DJIA -0,19%, Nasdaq -0,4%

Po spanilé jízdě směrem vzhůru (+ necelých 100 bodů indexu S&P za 3 týdny) si dnes alespoň prozatím dává americké akciové nebe pauzu. Přesný důvod dnes nenajdeme, makrodata nebyla žádná tragédie a tak jde o směe výběru zisků a jisté opatrnosti před zasedáním FEDu příští týden. Jak se daří jednotlivým sektorům, vidíte na obrázku níže.

 Zdroj: Bloomberg

Výběr zisků je na finančních titulech, u kterých se dá rozkolísanost v nejbližších obdobích očekávat. Chystající se události (FED, Brexit, prezidentské volby) jsou vesměs akce s největším dopadem na finanční trhy. Nedaří se ani základním materiálům. Naopak prudce rostoucí cena kontraktu plynu (NG +6%) díky méně rostoucím zásobám, dnes pomáhá vzhůru sektoru utilit.

 

Zdroj: Bloomberg

Při pohledu na jednotlivé akcie pozorujeme růsty u již zmíněných těžařů plynu. Například Cabot Oil & Gas (COG +3,48%) nebo EQT Corporation (EQT +3,28%). Již čtvrtý den po sobě roste cena akcií American Airlines (AAL +2,74%) a dalších leteckých dopravců jako DAL, UAL nebo LUV.

Na opačné straně spektra najdeme akcie Freeport–McMoran (FCX -6,22%), které sráží dolů cena mědi, ovlivněná rostoucími zásobami této komodity. Špatný den má maloobchodní prodejce Macy´s (M-2,32%), ale i kolegové ze sektoru jako JCP nebo TGT, kteří obchodují v červeném.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.