Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Wall Street se symbolickými zisky

06.12.2016 | 20:10 0 Komentářů

Přední americké indexy aktuálně vykazují po slabším úvodu mírné zisky, když širší S&P500 posiluje bezmála o 0,2%, technologický Nasdaq se pak udržuje na zelené nule. Navazují tak na příznivý vývoj v Evropě, a to především díky rally v (italském) bankovním sektoru, umocněný silnějšími US objednávkami dlouhodobé spotřeby.

V popředí za Atlantikem též figurují finanční společnosti (souhrnně +0,7%) a překvapivě i defenzivní telekomunikace (+1,3%) navzdory setrvání tržních výnosů na vyšších úrovních (10letý vládní bond aktuálně na 2,4%). Naopak v pozadí se drží sektor základních materiálů i energie. Výběr krátkodobých silných zisků je patrný u ropy, která odevzdává přes 2% a vrací se nadohled hladině 50 USD/b. V mírných ztrátách se drží i drahé kovy.

Z jednotlivých výraznějších pohybů zmiňme téměř 8% pokles občerstvovacího řetězce Chipotle (CMG) po varovných slovech CEO na investorské konferenci ohledně složitého naplnění celoročního výhledu. Nedávný miláček investičního publika se dostal v závěru loňského roku pod tlak v souvislosti s bakteriální aférou ve svých provozech. Od té doby složitě získává zpět reputaci u zákazníků s viditelnými dopady na hospodaření při trvajících poklesech tržeb v meziročním srovnání. Akcie se za uplynulý rok propadly na polovinu na 3letá minima. Dle slov ředitele by brzy mělo dojít k oznámení změn ve vedení, nedávno svoji bezmála 10% pozici ve společnosti oznámil aktivistický investor Bill Ackman a jeho hedge fond Pershing Square.  

Domácí investory potěší zámořský vývoj akcií mediální spol. CETV (CETV), které bez nových kurzotvorných zpráv otevřely „pokličku“ na metě 2,7 USD a posunuly letošní maxima na úroveň 2,85 USD. Po solidních číslech za 3Q se titul postupně posunul na horní hranu širokého pásma. Trvající pozitivní trend v hospodaření a snižující se úrokové náklady mohou při optimismu investorů akcii z tohoho dlouhodobého pásma vymanit. 

Index S&P 500 +0,18 % na 2208,72 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,3 % Základní materiály -0,2 %
Finanční sektor +0,7 % Energie -0,1 %
Reality +0,6 % Utility -0,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
BorgWarner (BWA) +4,3 % Chipotle Mexican Grill (CMG) -7,8 %
Chesapeake Energy Corp (CHK) +3,1 % Omnicom Group (OMC) -3,8 %
CarMax (KMX) +2,8 % Interpublic Group of Cos (IPG) -3,1 %
Frontier Communications Corp (FTR) +2,8 % NIKE (NKE) -2,8 %
Zions Bancorporation (ZION) +2,7 % Endo International (ENDP) -2,5 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.