Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Wall Street se nadechuje k solidním ziskům

03.04.2018 | 21:02 0 Komentářů

Po včerejším opětovném „výplachu“ je na trzích patrná ostražitost a opatrnost investorů. Při pokračující volatilitě ale indexy projevují růstové impulzy, když valuace se postupně vracejí na rozumnou úroveň (P/E 2018 indexu S&P500 je aktuálně 16,7). S ohledem na vyšší násobky zisku ale nadále výrazně osciluje technologický Nasdaq, citlivě reagující na dílčí korporátní zprávy. Ta pozitivní přišla během seance k Amazonu (AMZN +2,5%), když Bílý dům oficiálně negoval spekulace o možném zásahu vůči tomuto gigantu, jak indikovala předchozí vyjádření prezidenta Trumpa. Titul se z denního minima 1355 USD skokově vrací nad hladinu 1400 USD a výrazně pomáhá trhům k solidním ziskům, stejně tak dalším zástupcům skupiny technologických akcií „FAANG“.

Po růstovém impulzu pro Amazon se postupně všechny sektory v rámci S&P500 přesunuly do kladného teritoria v čele s komoditními firmami. Defenzivní odvětví pak vykazují umírněné zisky. Navzdory posilujícímu dolaru, který se na páru s eurem usadil pod hladinou 1,23 EUR/USD, se daří energiím, když ropa (+0,8%) i zemní plyn (+0,6%) zpevňují. Naopak drahé kovy při apreciaci USD ztrácí. Stříbro odepisuje 1,4% na 16,38 USD/oz., zlato pak oslabuje o o 0,75% na 1330 USD/oz.

Ze zajímavých pohybů zmiňme široce sledovanou automobilku Tesla (TSLA), jejíž akcie přidávají 6,6% a oscilují u úrovně 270 USD. Po sérii výprodejů dnes titul našel kupce v návaznosti na oznámení, že letos nebude zapotřebí navyšovat kapitál navzdory předchozím tržním spekulacím. Tato informace zastínila výrazně slabší než v lednu projektovaná čísla o týdenní produkci ke konci 1. kvartálu. I přes dnešní rally zůstane akcie velmi zcela určitě neklidná i v dalším období.

Z dalších zajímavých pohybů zmiňme 5% růst prodejce sportovních potřeb Under Armour (UA) po pozitivním analytickém náhledu od Jefferies. To prospívá i konkurentovi Foot Locker (FL), posilující o bezmála 4%. Největší ztrátu mezi S&P500 společnostmi naopak vykazuje mediální spol. Viacom (VIAB) po spekulacích, že další mediální gigant CBS hodlá v rámci jednání o fúzi předložit nižší nabídku než činí tržní hodnota společnosti.

Index S&P 500 +1,33 % na 2616,27 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +1,9 % Telekomunikace +0,5 %
Základní materiály +1,6 % Reality +0,6 %
Zbytná spotřeba +1,6 % Utility +0,7 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Under Armour (UA) +5,1 % Viacom (VIAB) -3,2 %
Foot Locker (FL) +3,9 % AbbVie (ABBV) -2,8 %
Under Armour (UAA) +3,8 % Acuity Brands (AYI) -2,5 %
Alaska Air Group (ALK) +3,6 % American Tower Corp (AMT) -2,1 %
United Continental Holdings (UAL) +3,6 % Cboe Global Markets (CBOE) -2,0 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.