Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Wall Street pokračuje v růstu, technologie na výsluní

10.05.2018 | 19:07 0 Komentářů

Americké akciové indexy navazují na předchozí růst a směřují k dvouměsíčním maximům při posilování napříč sektory. Technologický Nasdaq zaznamenává již pátý růst v řadě. Tzv. „FANG“ index, sdružující technologické giganty, zpevňuje podesáté v posledních 11 seancích a blíží se rekordní úrovni z poloviny března. V tomto kontextu bude zajímavé sledovat kvartální report poslední z deseti největších technologických firem, výrobce grafických karet Nvidia (NVDA +1,2%) po skončení hlavní obchodní fáze. Akcie se po krátkém zakolísání vrátila na historická maxima a vykazuje již 34% zhodnocení v tomto roce.

Dnešnímu plošnému růstu pomáhají slabší dubnová inflační data, když spotřebitelské ceny rostly pomaleji v porovnání s očekáváním trhu a mizí tak obavy investorů z možného rychlejšího utahování tamní měnové politiky. Americký dolar tak ustupuje z letošních nejsilnějších hodnot a vůči euru aktuálně ztrácí 0,6% s posunem přes hladinu 1,19 EUR/USD. Klesají i tržní výnosy – u 10letého vládního bondu se posunují pod 2,97% ze včerejších 3%. Naopak silnější jsou dnes drahé kovy v čele se stříbrem, posilující o 1,4% na 16,69 USD/oz, zlato zpevňuje o 0,6% na 1320 USD/oz.  Z mnohaletých maxim naopak koriguje ropa, aktuálně oslabující o 0,4% pod metu 71 USD/b.

V rámci S&P500 dnes posilují všechny oborové indexy v čele s nejvíce citlivými na vývoj tržních sazeb, tedy defenzivy. Sektor zdravotnictví a telekomunikací posiluje shodně o 1,5%, na opačném konci se nachází segment zbytných statků (+0,2%).

Čtvrtletní čísla nadále udávají hlavní tón – po příznivém kvartálním reportu se na 7měsíční maxima posunují akcie poskytovatele telekomunikačních služeb CenturyLink (CTL +7,1%), naopak zklamání se dostavilo u prodejce osobního prádla L Brands (LB -8,3%) po neuspokojivých dubnových prodejích za nižších marží vedoucí k revizi odhadu zisku pro toto čtvrtletí k dolní hranici dříve stanoveného pásma 15 – 20c/a. Akcie společnosti, která oznámí kompletní čísla 25. května, padají na nejnižší úroveň od roku 2011! Nedaří se ani známému rezervačnímu portálu s nabídkami ubytování Booking Holdings (BKNG -5,5%) po kvartálních výsledcích a zejména na pozadí slabšího výhledu zisku pro nadcházející čtvrtletí. Z dalších zajímavých pohybů zmiňme 6,5% růst poskytovatele zdravotních služeb Envision Healthcare (EVHC) v návaznosti na spekulace o možném převzetí ze strany KKR.

Index S&P 500 +0,95 % na 2723,29 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zdravotní péče +1,5 % Zbytná spotřeba +0,2 %
Telekomunikace +1,5 % Energie +0,7 %
Základní materiály +1,3 % Průmysl +0,7 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
CenturyLink (CTL) +7,1 % L Brands (LB) -8,3 %
Envision Healthcare Corp (EVHC) +6,5 % Booking Holdings (BKNG) -5,5 %
Cardinal Health (CAH) +5,0 % TechnipFMC (FTI) -5,2 %
DENTSPLY SIRONA (XRAY) +4,9 % Macy’s (M) -3,3 %
Discovery (DISCA) +4,9 % Albemarle Corp (ALB) -2,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.