Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Wall Street po záporném openu mírně posiluje

04.06.2014 | 18:15 0 Komentářů

Americké akciové indexy otevřely dnešní obchodování v mírném záporu kolem dvou desetin procenta. Poté své lehké ztráty umazaly a aktuálně nejširší index S&P 500 mírně roste o 0,14 % na 1927,02. DJIA fluktuuje kolem včerejší úrovně, technologický Nasdaq přidává nejvíce, a to 0,4 % na 4250,85 bodu.

Dnes nepřesvědčila makrodata z trhu práce v podobě změny počtu pracovních míst v soukromém sektoru (dle statistik institutu ADP). V květnu přibylo 179 tis. pracovních míst, což nenaplnilo očekávání trhu na úrovni 210 tis. Jednalo se o nejnižší přírůstek za poslední čtyři měsíce. V pátek budou investoři čekat na oficiální státní statistiky z trhu práce, které nabídnou i data z veřejného sektoru. Naproti tomu potěšilo číslo v podobě indexu ISM mapující aktivitu v sektoru služeb. Index v květnu meziměsíčně vzrostl o 1,1 bodu na 56,3 bodu a překonal odhady analytiků ve výši 55,5 bodu. Americký sektor služeb tak pokračuje v expanzi, což je pozitivní signál, jelikož služby (nevýrobní sektor) tvoří zhruba 90 % celkového výkonu americké ekonomiky.

Sektorový pohled ukazuje, že aktuálně se nejvíce daří odvětví základních materiálů (0,5 %) a odvětví spotřebních služeb (+0,4 %). Naopak největší ztráty dosahují sektory utilit a telekomunikací, a to 0,2 % – 0,3 %.

Ze zajímavých poklesů zmiňme např. akcie energetiky FuelCell Energy, které odepisují 8 % na 2,18 USD poté, co čistá ztráta za fiskální druhý kvartál byla vyšší než se čekalo. Naopak výrazného růstu dnes dosahují akcie pojišťovny Protective Life, a to o 18 % na 69,30 USD. Investoři pozitivně vnímají skutečnost, že japonská pojišťovna Dai-ichi kupuje Protective Life za 5,7 mld. USD. Ze zajímavých růstů zmiňme ještě akcie Under Armour, maloobchodníka se sportovním oblečením, jenž aktuálně posilují o 4,3 % na 53,29 USD. Pozitivně působí zvýšené doporučení na tento titul ze strany analytiků Jefferies, a to ze stupně „držet" na „koupit".

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.