Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Wall Street, po včerejších nových maximech, mírně ztrácí

12.08.2016 | 18:38 0 Komentářů

Americké akciové indexy se aktuálně pohybují, poté co včera dosáhly na nová historická zavírací maxima, mírně v záporu. S&P 500 tak oslabuje o 0,15 % na 2182,6 bodu, DJIA klesá o 0,26 % na 18565,55 a technologický Nasdaq nepatrně odepisuje 0,11 % na 5222,85.

Dnešní zveřejněná makrodata příliš nepřesvědčily. Červencový maloobchod pouze stagnoval, zatímco analytici očekávali téměř půlprocentní meziměsíční růst. Nedařilo se zejména maloobchodním tržbám mimo automobilové prodeje, které zaznamenaly největší pokles od začátku letošního roku. Spotřebitelský sentiment měřený indexem University of Michigan se sice podle předběžných srpnových údajů oproti předchozímu měsíci mírně zvedl, nicméně byl pod odhady trhu. A nakonec na poměrně slabé inflační tlaky poukázaly červencová čísla týkající se cen ve výrobním sektoru.

Americká výsledková sezóna za 2Q16 pomalu končí. Dnes reportoval dobrá čísla maloobchodní prodejce módních oděvů Nordstrom, jehož akcie reagují silným růstem o 7,8 % na 51,3 USD. Po lepších než očekávaných kvartálních výsledcích posilují rovněž akcie výrobce počítačových komponent Nvidia, a to o 4,2 % na 62,2 USD.

V rámci jednotlivých sektorů se dnes nejvíce daří energetickému odvětví (+0,7 %), které je podporováno rostoucí cenou ropy, jenž aktuálně přidává slušných 1,8 % na 44,3 USD. Následují utility (např. elektrárenské společnosti), které dnes zaznamenávají nejvýraznější růst za poslední dva týdny, konkrétně +0,5 %. Na opačném pólu se pohybuje sektor základních materiálů s více než 1% poklesem.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.