Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Wall Street po oznámení o ponechání cel ustupuje ze svých maxim

14.01.2020 | 20:05 0 Komentářů

Americké akciové indexy dnes opět unisono orazítkovaly intradenní historická maxima, nyní ale již nabízí smíšený pohled po aktuálních zprávách o ponechání cel na čínské importy do USA až do nového prezidentského období, tedy za hranice r. 2020 s možnou redukcí během této doby až po naplňování předběžné obchodní dohody, která je těsně před podpisem.

Optimismus investorů tak zchladl a po sérii tučných růstů tak indexy zamířily na nižší úrovně. Do záporných hodnot se posunuly informační technologie a energetický sektor (-0,4%). Nejhorší výkonnost pak v rámci S&P500 zaznamenává segment realit (-0,8%), naopak kladné hodnoty udržuje zdravotní sektor (+0,4%), průmyslové společnosti (+0,3%) a po solidních kvartálních číslech bankovního giganta JP Morgan (JPM +1,7%) i finanční sektor (+0,4%), eliminující negativní povýsledkovou bilanci menšího konkurenta Wells Fargo (WFC), oslabující téměř o 5%.

V rámci dnešní seance se daří dluhopisům, posilující napříč splatnostmi, nejvíce pak na delším konci. V zeleném se pohybují i ceny ropy (+0,3%) i zemního plynu (+0,8%). Naopak v záporném teritoriu se pohybují drahé kovy v čele se stříbrem, oslabující bezmála o 1%. Zlato pak vykazuje umírněné ztráty okolo 0,1%.

V rámci individuálních pohybů S&P500 společností dnes excelují akcie farmaceutické společnosti Perrigo (PRGO +11%) po reportování předběžných výsledků nad očekávání. Naopak předběžná slabší čísla konkurenta Boston Scientific (BSX) znamenají nejhorší mezidenní výkonnost. Jim sekundují akcie zmiňované banky Wells Fargo (WFC), která svými výsledky též nenaplnila očekávání investorů.

Index S&P 500 -0,08 % na 3285,61 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zdravotní péče +0,4 % Reality -0,8 %
Průmysl +0,3 % Informační technologie -0,4 %
Finanční sektor +0,2 % Energie -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Perrigo (PRGO) +11 % Boston Scientific Corp (BSX) -6,3 %
Apache Corp (APA) +5,1 % Wells Fargo (WFC) -4,7 %
Incyte Corp (INCY) +4,9 % Martin Marietta Materials (MLM) -4,0 %
McKesson Corp (MCK) +4,8 % TechnipFMC (FTI) -2,6 %
First Republic Bank/CA (FRC) +4,4 % United Rentals (URI) -2,5 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.