Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Wall Street obchoduje smíšeně, akcie konglomerátu GE (+5,7%) se probouzí z letargie

27.03.2018 | 19:13 0 Komentářů

Americké akciové indexy vykazují smíšenou bilanci, když tradiční index DJIA i širší index S&P500 navazují na včerejší rally a připisují si další mírné zisky, naopak technologie i přes pozitivní otevření nyní ztrácí. Nasdaq odepisuje přes 0,4%, dolů ho táhnou především polovodiče. Pod prodejním tlakem ale zůstává i Facebook (FB -3,1) v souvislosti s probíhající kauzou závažného úniku dat na obou březích Atlantiku (USA – volba prezidenta, Velká Británie – „brexit“ volby). Technologiím nepomáhají ani zprávy o možných dalších zásazích trumpovy administrativy u čínských investic , resp. akvizic, které by z pohledu USA mohly být považovány za citlivé. Investoři současně negativně reagují na informace předního výrobce grafických procesorů a karet Nvidia (NVDA -3,8%) o pozastavení testů samořízených vozů po smrtelné nehodě spol. Uber v minulém týdnu.

I přes negativní vývoj v technologickém sektoru se na trhy vrátil příznivý sentiment, posunující indexy napříč kontinenty na vyšší úrovně, v návaznosti na optimismus investorů ohledně možného odvrácení obchodního konfliktu mezi Čínou a USA a zabránění tak roztáčení spirály protekcionismu.

Mezi nejvíce rostoucími segmenty v rámci S&P500 dnes figurují defenzivní odvětví, reflektující pokles tržních výnosů (výnos 10letého vládního bondu dnes oslabuje na 2,8% z 2,84%). Nejlépe si stojí telekomunikace (+1,3%), solidní růst si připisují i utility (+1%) a producenti statků každodenní spotřeby (+0,9%). Jediným ztrátovým sektorem zůstavají informační technologie, oslabující o 0,5%.

Z jednotlivých firem vypíchněme 6% růst General Electric (GE), znamenající největší denní přírůstek od r. 2015, po nepotvrzených spekulacích o záměru známého investora W. Buffetta investovat do akcií průmyslového konglomerátu. Nutno podotknout, že akcie za uplynulý rok ztratily 55% a staly se tak „černou ovcí“ indexu Dow Jones. GE bude reportovat kvartální výsledky 20.dubna a nejeden analytický dům spekuluje o snížení výhledu zisku pro tento rok, který společnost cílovala na 1 USD na akcii.

V popředí se dnes drží i akcie tabákové společnosti Altria (MO +3%) a přední distributor operačního systému Linux Red Hat (RHT +3%), který reportoval solidní čtvrtletní čísla. Nejhorší výkonnost naopak podává investiční trust Macerich (MAC -4,3%) po downgradu na „neutral“ od JP Morgan. V čele poražených figuruje i zmiňovaná Nvidia (NVDA -3,6%), Facebook (FB -3,1%) či poskytovatel video obsahu Netflix (NFLX -2,4%).

Index S&P 500 +0,32 % na 2667,03 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,3 % Informační technologie -0,5 %
Utility +1,1 % Zbytná spotřeba +0,3 %
Nezbytná spotřeba +0,9 % Finanční sektor +0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
General Electric (GE) +5,9 % Macerich (MAC) -4,3 %
Altria Group (MO) +3,0 % GGP (GGP) -3,7 %
Red Hat (RHT) +3,0 % NVIDIA Corp (NVDA) -3,6 %
Duke Realty Corp (DRE) +2,8 % Facebook (FB) -3,1 %
Iron Mountain (IRM) +2,8 % Netflix (NFLX) -2,4 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.