Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Wall Street netrpělivě čeká na výsledek sektoru maloobchodu

12.05.2008 | 13:25 0 Komentářů

Investoři na Wall Street s napětím očekávají zda miliony amerických daňových poplatníků utratí peníze za šeky jež obdrželi po schválení únorového stimulového balíčku. Tento týden napoví zda útraty podpoří maloobchodní sektor nebo sektor služeb potažmo celou americkou ekonomiku. Většina ekonomů se ale obává že zadlužené rodiny nebudou utrácet a raději slevy ušetří protože základní ceny letí vzhůru. To by se neprojevilo v očekávaném oživení největší ekonomiky v druhém pololetí letošního roku.

Zítra vyjde statistika maloobchodníjch tržeb za duben. Průměrné analytické odhady dokonce čekají zpomalení o 0,1% po růstu o 0,2% za březen. S vyloučením automobilů a jejich dílů by mohly tržby zrychlit o 0,3% a následovat 0,1% růst před měsícem. Současně zveřejní čtvrtletní výsledky několik klíčových amerických maloobchodníků, Wal-Mart Stores, Macy, JCPenny a Kohl včetně výhledu v následujících kvartálech. Ve středu bude zveřejněna další klíčová makrodata o spotřebitelské inflaci za duben. Čeká se stejné tempo růstu jako v březnu o 0,3%, s vyloučením energií a potravin o 0,2%.

Právě vysoké ceny ropy se negativně promítají na americkém akciovém trhu. Ropa v uplynulém týdnu zdražila o 10dolarů na nový rekord $126 za barel. Průměrná ceny běžného benzínu vyskočila v USA na $3,67 za galon.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.