Pondělí 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Wall Street navazuje na včerejší růst

05.02.2019 | 20:25 0 Komentářů

Americké akciové indexy se v průběhu dne postupně „probojovávají“ k další růstové seanci, kterou širší index S&P500 rozšiřuje již na pět v řadě při nadále pozitivním sentimentu. Trhy v novém roce prozatím zažívají zrcadlový vývoj oproti závěrečnému čtvrtletí, když přední indexy zaznamenávají tučné zisky v čele s technologickým Nasdaqem, který v r. 2019 již zpevnil o 11,5%, širší index S&P500 pak o 9%, dávající postupně zapomenout na chmurný závěr loňského roku. Rally na trzích ale vybízí alespoň k částečnému uzamykání krátkodobých zisků. Klíčové otázky zůstavají prozatím nedořešeny (Brexit, obchodní dohoda USA s Čínou, ochlazování čínské ekonomiky) a investoři nyní nahlíží na tato citlivá témata s optimismem. Opatrnost je tedy na místě.

Při absenci významných kurzotvorných (politických / korporátních / makro) zpráv dnes růstu vévodí technologický sektor, zaujímající přední místa v indexu S&P500. Též se daří segmentu zbytných statků (+0,9%). Naopak mírné ztráty registruje finanční sektor při poklesu tržních úrokových sazeb napříč splatnostmi. Drahé kovy zaznamenávají smíšený vývoj. Zatímco zlato mírně zpevňuje (+0,2%), stříbro se obchoduje v červeném (-0,4%). Korekce je pak patrná u ropy, která ztrácí 1,4% a aktuálně se obchoduje na 53,75 USD/b.

Čtvrtletní výsledky nadále zůstávají hlavní hybnou silou mezi individuálními pohyby společností v rámci S&P500. Zatímco investoři pozitivně přijali čísla výrobce kosmetiky Estee Lauder (EL +12), výrobce průmyslových produktů Leggett & Platt (LEG +9,5%) či známý oděvní producent Ralph Lauren (RL +9,5%). Naopak na chvostu se po výsledcích drží výrobce spotřebního zboží Church & Dwight (CHD).

Domácí investoři upínají pozornost i na zámořský vývoj akcií Central European Media Enterprises (CETV), reportující svá celoroční čísla zítra před otevřením trhu. Za nadále vysoce nadprůměrného objemu (aktuálně 1,1 mil. ks vs. průměr 190 tis. ks) udržuje titul mírné zisky a obchoduje se v přepočtu těsně pod hladinou 71 Kč. Vybočí po výsledcích z defenzívy posledních měsíců?

Index S&P 500 +0,37 % na 2734,95 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +0,9 % Finanční sektor -0,2 %
Zbytná spotřeba +0,9 % Reality -0,1 %
Komunikační služby +0,6 % Utility +0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Estee Lauder Cos (EL) +12 % Church & Dwight (CHD) -7,2 %
Leggett & Platt (LEG) +9,5 % Archer-Daniels-Midland (ADM) -5,9 %
Ralph Lauren Corp (RL) +9,5 % Clorox (CLX) -3,6 %
ABIOMED (ABMD) +4,5 % Gilead Sciences (GILD) -3,3 %
Electronic Arts (EA) +4,3 % CenturyLink (CTL) -3,1 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.