Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Wall Street na růstové vlně

10.04.2018 | 20:22 0 Komentářů

Zámořské indexy navazují na včerejší růst a aktuálně si připisují tučné zisky, a to především na pozadí dnešního optimistického projevu čínského prezidenta, negující obavy z obchodních válek a naopak podporující přesvědčení investorů o nalezení kompromisu mezi oběma mocnostmi. Širší index S&P500 zpevňuje o více než 1,5%, technologický Nasdaq přidává dokonce bezmála 2%. Volatilní obchodování a velké mezidenní pohyby jistě přidělávají vrásky „trendovým“ investorům, zatímco nahrávají krátkodobým obchodníkům. V uplynulých 17 seancích zaznamenal index S&P500 denní změnu o více než 1% jedenáctkrát, což je více než v celém loňském roce (8x)!

Příznivá slova čínského prezidenta podpořila i cenu ropy, která posiluje o silných 3,1% na 65,4 USD/b. K tomuto pohybu dopomáhá i „volání“ Saúdské Arábie po vyšších cenách ropy s cílem dosáhnout hladiny 80 USD/b a podpořit tak valuaci tamního ropného giganta Aramco před dlouho očekávaným IPO.

Nejlepší výkonnost v rámci S&P500 tak dnes logicky vykazuje energetický sektor se ziskem 3,6%. Jemu překvapivě dýchají na záda telekomunikace (+3%) díky bezmála 20% zisku telco giganta Sprint (S) po obnovení fúzních námluv s T-Mobile US. Akcie mateřské firmy, Deutsche Telekom (DTEGY), pak reagují více než 3% ziskem. V červeném se naopak nachází reality a utility, reflektující pohyb tržních úrokových sazeb směrem vzhůru.

Mezi jednotlivými společnostmi S&P500 v popředí figurují především energetické společnosti. Mezi ně se „vklínil“ přední výrobce pevných disků Seagate (STX) po zvýšeném doporučení od Morgan Stanley na „overweight“ a cílem 72 z předchozích 51 USD. Nejhůře si naopak stojí po oznámení o zmiňované možné fúzi Sprint / T-Mobile US dodavatelé bezdrátové infrastruktury v čele SBA Communications (SBAC -6,8%). Podobné ztráty registrují ale i konkurenti Crown Castle (CCI) a American Tower (AMT). Nedaří se též letecké spol. American Airlines (AAL -5%) na pozadí růstu ceny ropy .

Domácí investory dnes může těšit 8% růst mediální společnosti CME (CETV) na 4,05 USD, tj. v přepočtu na 83 Kč, eliminující včerejší 6,25% propad. Živo na tomto titulu můžeme očekávat i v dalších dnech.

Index S&P 500 +1,57 % na 2654,31 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +3,6 % Reality -0,6 %
Telekomunikace +3 % Utility -0,5 %
Základní materiály +2,3 % Nezbytná spotřeba +0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Newfield Exploration (NFX) +6,9 % SBA Communications Corp (SBAC) -6,8 %
Seagate Technology (STX) +6,5 % Crown Castle International Corp (CCI) -5,0 %
Range Resources Corp (RRC) +6,3 % American Airlines Group (AAL) -5,0 %
Devon Energy Corp (DVN) +6,1 % American Tower Corp (AMT) -4,6 %
TechnipFMC (FTI) +6,1 % Envision Healthcare Corp (EVHC) -3,8 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.