Pátek 23. července. Svátek má Libor.

Wall Street mírně klesá, Apple právě představuje novinky

07.09.2016 | 20:02 0 Komentářů

S&P -0,16%, DJIA -0,19%, Nasdaq -0,09%

Těsně pod rekordními úrovněmi se zastavila cesta amerických indexů a dnešní obchodování se nese v opatrném duchu. Indexy mírně oslabují. Směr dolů udávají klesající tituly ve spotřebitelském sektoru. Maloobchodníci si připisují největší poklesy za posledních šest týdnů. Obavy v tomto sektoru spustil obchodník Sprouts Farmers Market Inc. (SFM -13,17%), který oznámil snížení výhledu zisku a nahlodal plány mnoha konkurentů. V přetrvávající těžké pozici globální konkurence a nízkých sazeb se investoři obávají, že některé společnosti budou muset přehodnotit plány pro expanze svých obchodů. Silně tyto obavy odnáší Whole Foods Market (WFM -5,54%), Kroger Co. ( KR -3,7%) a klesá i lídr Wal-Mart (WMT -1,23%).

Hlavní událostí na jednotlivých titulech je však prezentace novinek Applu. Představení probíhá právě nyní a zatím jsme se dočkali představení nové verze iWatch, které nabídnou jistá zajímavá vylepšení. Nyní se Tim Cook věnuje tomu nejočekávanějšímu. iPhonu 7. Zázraky nečekejme, investoři mají podrobné informace a prostor pro překvapení je spíše utlumený. Akcie Applu (AAPL -0,14%) zatím příliš nereagují. Prezentaci můžete sledovat online třeba i na českém webu iDnes. Pro úplnost doplňme, že Apple dnes zveřejnil údaje o prodejích nyní již staré verze iPhone 6 v posledním čtvrtletí.

Velmi dobrý den zažívá sektor výrobců paměťových médií. Když Western Digital (WDC +12,04%) ohlásil vyšší výhled kvartálního zisku. Euforie strhla i další a například Seagate (STX +6,09%) přidává slušná procenta.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.