Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Wall Street míří k novým rekordům

26.04.2021 | 20:06 0 Komentářů

Pozitivní sentiment v zámoří posouvá širší index S&P500 (+0,2%) i technologický Nasdaq (+0,7%) na nová historická maxima na pozadí solidního dosavadního průběhu výsledkové sezony, optimismu ohledně nadále uvolněné měnové politiky, stejně tak pomáhá oznámení předsedkyně Evropské komise U. von der Leyenové ohledně umožnění cestování Američanů do zemí EU během léta, pokud podstoupili očkování proti covidu.

Trhy nicméně čeká „zatěžkávací zkouška“ v podobě výsledkových reportů technologických gigantů – dnes po závěru Tesla (TSLA), zítra Alphabet (GOOG/GOOGL), Microsoft (MSFT) či AMD (AMD). Ve středu pak Facebook (FB) a Apple (AAPL) a ve čtvrtek Amazon (AMZN). Současně bude ve středu sledován výstup ze zasedání Fedu, zejména pak bude upřena pozornost na výhled dalšího směřování měnové politiky. V tomto kontextu bude zajímavé sledovat vývoj tržních úrokových sazeb, které se po posunu z březnových maxim na nižší úrovně nyní pohybují v relativně úzkém pásmu.

V rámci sektorových pohybů indexu S&P500 dnes na růstové straně vynikají energie (+0,8%) a základní materiály (+0,7%), stejně tak se k růstu vrátily i banky (+0,7%). Defenzivy naopak ztrácí  v čele s producenty nezbytných statků (-1,1%) a utilitami (-0,6%).

Mezi individuálními růsty dnes vynikají akcie známého výrobce výtahů a eskalátorů Otis Worldwide (OTIS +6,4%), jehož čtvrtletní výsledky a zlepšený výhled posunuly titul na nová maxima. V popředí se drží také známý těžař mědi Freeport-McMoRan (FCX) poté, co příslušná komodita zaznamenala posun na nejvyšší hodnoty za poslední dekádu. V poli poražených se drží online maloobchodník Etsy (ETSY -4,6%) po downgradu na „sector weight“ ze strany Key Bancorp. Nutno podotknout, že titul od svého listopadového minima posílil o téměř 80%!

Index S&P 500 +0,21 % na 4188,85 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +0,8 % Nezbytná spotřeba -1,1 %
Základní materiály +0,7 % Utility -0,6 %
Finanční sektor +0,7 % Zdravotní péče -0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Otis Worldwide Corp (OTIS) +6,4 % Etsy (ETSY) -4,6 %
Freeport-McMoRan (FCX) +6,2 % United Parcel Service (UPS) -2,2 %
Albemarle Corp (ALB) +5,5 % Gap (GPS) -2,1 %
Western Digital Corp (WDC) +4,7 % Church & Dwight (CHD) -2,0 %
Skyworks Solutions (SWKS) +4,7 % Procter & Gamble (PG) -2,0 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.