Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Wall Street maže včerejší ztráty

20.07.2021 | 19:50 0 Komentářů

Americké akciové indexy v úterní seanci solidně zpevňují a eliminují tak včerejší výraznější ztráty.

Za absence významnějších kurzotvorných zpráv je na trhu patrná aktivita „buy the dip“ investorů, kteří se po citelnějším poklesu vrhají do trhu, zejména pak do nedefenzivních sektorů. V červeném naopak zůstávají drahé kovy v čele se stříbrem, které oslabuje o více než 1% pod 25 USD/oz na nové 3měsíční minimum, zlato pak odepisuje 0,15% na 1810,3 USD/oz. Ztráty vykazují též dluhopisy u delších splatností, když výnos referenčního 10letého vládního bondu se posunul na 1,21% ze včerejších 1,18% (za pozornost ale stojí intradenní minimum 1,13%!). Kratší splatnosti nicméně dále posilují.

Bude zajímavé sledovat vývoj v dalších dnech na pozadí probíhající výsledkové sezony, kdy do „hry“ vstoupí i technologické těžké váhy – dnes po zavření trhu Netflix, ve čtvrtek Intel a příští týden firmy z předních valuačních míst. Vedle toho nadále dává o sobě vědět covidová linka, v této době pak především delta mutace, která je předmětem zvažování či dokonce implementace nových restrikcí napříč státy s významným dopadem primárně na sektor cestovního ruchu. V „prázdninové“ době pak mají trhy při nižší likviditě tendenci k větším cenovým pohybům.

Všechny segmenty indexu S&P500 dnes mají kladnou bilanci. Nejlépe se vede bankám a průmyslovým společnostem, vykazující v úhrnu více než 2% zisk. Kladnou nulu naopak segment producentů statků každodenní potřeby (+0,1%).

K růstu se dnes vydaly též energetické komodity – ropa zpevňuje o 1,8% na 67,6 USD/barel, zemní plyn posiluje o 2,3% na 3,87 USD/mmbtu.

Nejvyšším korporátním pohybům v rámci S&P500 dnes dominuje největší provozovatel nemocnic v USA HCA Healthcare (HCA +15%) po solidním Q2 výsledkovém reportu a zvýšeném výhledu pro celý rok. Též se daří provozovatelům výletních plaveb negující včerejší tučné ztráty. V čele poražených se naopak po zveřejněných kvartálních výsledcích ocitl výrobce nátěrových hmot PPG Industries (PPG -5%).

Index S&P 500 +1,53 % na 4323,78 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Finanční sektor +2,6 % Nezbytná spotřeba +0,1 %
Průmysl +2,5 % Utility +0,9 %
Reality +1,9 % Zdravotní péče +1,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
HCA Healthcare (HCA) +15 % PPG Industries (PPG) -5,0 %
Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) +7,6 % Omnicom Group (OMC) -4,3 %
Carnival Corp (CCL) +7,0 % Philip Morris International (PM) -3,3 %
Kimco Realty Corp (KIM) +6,7 % Vertex Pharmaceuticals (VRTX) -2,3 %
American Airlines Group (AAL) +6,6 % NVIDIA Corp (NVDA) -2,3 %

Lamač David, Fio banka, a.s.

Lamač David, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.