Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Wall Street láme rekordy

01.11.2019 | 19:45 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,9 % na 27290,51 b., index S&P 500 +0,83 % na 3062,84 b., index Nasdaq Composite +0,92 % na 8369,013 b.

Akciové trhy v zámoří se během první listopadové seance těší výrazným růstům a trhají rekordy po tom, co počet nových pracovních míst ve Spojených státech výrazně překonal očekávání.

Akciový index S&P 500 pokořil nový rekord po tom, co data z americké ekonomiky ukázala, že počet nových pracovních míst v minulém měsíci vzrostl o 128 tisíc, oproti očekávaným 85 tisícům. Tato čísla poskytla naději, že pracovní trh popožene spotřebu v USA a ještě prodlouží rekordně dlouhý ekonomický růst navzdory slabým investicím a obchodnímu napětí.

Poslední ekonomická data z amerického trhu práce přišla po tom, co Federální rezervní fond ve středu podle očekávání snížil sazby a hlavní měnově-politická sazba se momentálně nachází na 1,50 % – 1,75 %. Zároveň na nejbližších zasedáních FEDu lze pravděpodobně očekávat stabilitu úrokových sazeb.

Trhům k růstům napomáhá také vývoj na americko-čínské frontě, když prezidenti obou zemí potvrdili pozitivní vývoj první fáze potenciální dohody po pátečním telefonickém hovoru mezi svými zástupci. Čínský ministr obchodu věc komentoval s tím, že země dosáhly jistého konsensu a Spojené státy zdůraznily vývoj správným směrem a že vyjednávání mezi oběma velmocemi budou pokračovat na úrovni zástupců. Americké ministerstvo obchodu uvedlo, že oběma zemím se daří vést jednání v pozitivním tónu a nyní je na řadě projednání doposud nevyřešených otázek.  

Během dnešního dne také některé americké společnosti zveřejnily čísla za uplynulé čtvrtletí. Solidní výsledky přinesly reporty ropných společností Exxon Mobil a Chevron, když Exxon Mobil překonal očekávání analytiků na úrovni upraveného zisku na akcii, který dosáhl 0,672 USD. Tržby dosáhly 65,049 miliardy USD a taktéž překonaly konsensus analytiků na úrovni 64,789 mld. USD. Svá kvartální čísla zveřejnila také farmaceutická společnost Abbvie, která překonala konsensus analytiků na úrovni tržeb a zaznamenala jejich výrazný meziroční nárůst zejména v oblasti léků se zaměřením na léčbu rakoviny. Zpracovatel plateb Western Union svými čísly také velmi potěšil, když zároveň potvrdil celoroční výhled i tříletý plán. Jeho akcie na to reagují téměř 6% růstem. Další společností, která zveřejnila výsledky svého hospodaření za uplynulé čtvrtletí je Fortiner, která se zabývá počítačovou bezpečností. Překonala odhady analytiků ve všech směrem a její akcie se těší raketovému růstu o 11 %. Značnému posílení se dnes dostává také akciím US Steel, které připisují největší zisky za posledních šest měsíců. Důvodem je kvartální report, ve kterém společnost odhaduje velikost kapitálových výdajů v následujícím roce na menší úrovni než na rok 2019.

Ropa po překvapivých číslech z trhů práce a posunu na poli mezinárodních vztahů umazává své týdenní ztráty. Futures na ropu jdou na sever o 3,2 % po solidním nárůstu nových pracovních míst ve Spojených státech a nerychlejším nárůstu průmyslových objednávek v Číně za posledních šest let.

„Otázky týkající se mezinárodního obchodu mezi Spojenými státy a Čínou byly na trhu již příliš dlouho,“ uvedl analytik z Tradition Energy Group. „Trh momentálně upírá zrak na to, zdali přijdou nějaké náznaky toho, že pokrok ve vyjednávání skutečné přináší ovoce,“ dodal.

Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu dnes poklesl na 1,73 % a výnos desetiletého poklesl na 2,217 %.

Index S&P 500 +0,83 % na 3062,84 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +2,4 % Reality -0,7 %
Průmysl +1,7 % Utility -0,2 %
Základní materiály +1,4 % Nezbytná spotřeba +0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Qorvo (QRVO) +19 % Arista Networks (ANET) -24 %
Apache Corp (APA) +12 % Colgate-Palmolive (CL) -3,0 %
Fortinet (FTNT) +11 % Hershey (HSY) -2,8 %
Newell Brands (NWL) +9,2 % Healthpeak Properties (HCP) -2,7 %
Skyworks Solutions (SWKS) +8,0 % IDEXX Laboratories (IDXX) -2,6 %

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.