Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Wall Street klesá, S&P -0,45%

25.07.2019 | 20:38 0 Komentářů

Široký americký index S&P 500 si včera opět posunul své historické maximum na hodnotu 3 019,56 bodů. Podobně i index Nasdaq včera zafixoval nový rekord, mírně pozadu ještě zůstává poslední ze sledované trojky indexů – tradiční Dow Jones Industrial Average, který si rekord vytvořil minulý týden a zůstává poblíž. V zámoří je v proudu výsledková sezóna, navíc je živo na politické scéně jak tam, tak i v Evropě. Rovněž dnes trhy absorbovaly novou dávku makrodat a ECB chystá další stimuly. Pojďme postupně.

Evropská centrální banka dnes sazby dle očekávání ponechala. Důležitější však byla tisková konference. Mario Draghi spíše než uklidnění trhů svými výroky o neuspokojivé situaci evropské ekonomiky (doslova pronesl, že výhled se jeví horší a horší) přinesl mezi investory zklamání a vyvolal obavy z recese, se kterou by si asi ECB těžko věděla rady. V USA se tak obávají případného přelití recese k nim.

Souběžně jsme zaznamenali několik makrodat, které však zásadní změny nepřinesla. Index výrobní aktivity vyzněl hůř, spotřebitelský komfort poklesl a nové žádosti v nezaměstnanosti pozitivně překvapily.

V plném proudu je výsledková sezóna. K mnoha společnostem jsme poskytli podobný report. Nejzajímavější je určitě Tesla (TSLA -13,8%), která ukázala ztrátu větší, než se čekalo a trh se opět bojí navyšování kapitálu. Jak je vidět i z přiloženého grafu sentimentu twitter aktivity, tak výsledky překvapily skutečně nemile.

Tesla twitter aktivita

Tesla twitter aktivita

Včera v aftermarketu reportovala i největší sociální síť Facebook (FB -2,8%), která ziskovostí a tržbami nezklamala, nicméně naznačila další vyšetřování ze strany federální komise. A to právě předevčírem firma uznala pokutu 5 miliard dolarů. Akcie tak klesají.

Dále pak automobilka Ford potěšila investory svými aktuálními výsledky nicméně zklamala svým výhledem a tak akcie značně oslabují. Konglomerát 3M (MMM -0,08%) svými výsledky nezklamal ani nepotěšil a akcie stagnují. Globální farmaceutická firma Bristol-Meyers (BMY +5,01%) oznámila výsledky nad očekávání trhu a připisuje si 5%.

Jednoznačným propadákem dne jsou akcie farmaceutické Align Technology, která ohlásila nižší tržby a zklamala výhledem. Nejlepší výkonnost v indexu S&P díky slušným číslům předvádí výrobce a prodejce nářadí pro kutily Masco Corp.

Všechny segmenty trhu jsou v záporu, nejvíce oslabují základní materiály a IT.

Index Dow Jones -0,5 % na 27133,39 b.
Index S&P 500 -0,45 % na 3005,96 b.
Index Nasdaq Composite -0,85 % na 8250,964 b.

Index S&P 500 -0,45 % na 3005,96 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Nezbytná spotřeba 0 % Energie -1 %
Zdravotní péče -0,2 % Informační technologie -0,7 %
Utility -0,3 % Základní materiály -0,7 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Masco Corp (MAS) +7,2 % Align Technology (ALGN) -27 %
LKQ Corp (LKQ) +5,6 % Varian Medical Systems (VAR) -10 %
TechnipFMC (FTI) +5,4 % Nektar Therapeutics (NKTR) -8,8 %
Bristol-Myers Squibb (BMY) +5,0 % Ford Motor (F) -8,4 %
International Paper (IP) +3,6 % Citrix Systems (CTXS) -5,5 %

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.