Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Wall Street i dnes roste

03.08.2018 | 20:12 0 Komentářů

Americkým akciím se, podobně jako včera, daří. Hlavní podporou dnešnímu růstu je výkon sektoru nezbytné spotřeby. Tomu významně pomohly vzhůru dobré výsledky potravinářského konglomerátu Kraft-Heinz. Firma reportovala nad očekávání zisk i tržby a navíc se objevují spekulace, že jedná o spojení se společností Campbell Soup (CPB +3,07%). Dalším růstovým sektorem jsou, oproti včerejšku, reality. Těm pomohla makrodata z trhu práce, která vyzněla spíše neutrálně, důležitější však bylo, že potvrdila dojem stabilního makroekonomického prostředí a v kontextu posledních komentářů z FED tak oslabila obavy ze skokového zvyšování sazeb. Oproti těmto událostem dnes hrálo, jako už tradičně  špičkování USA a Číny ve věci obchodních cel na výrobky. Dnes si svou polívčičku přihřála Čína. Sektor průmyslových společností je tak opět v záporu. Spolu s ním klesá ještě sektor energetický.

Výsledková sezóna dnes opět přinesla několik za zmínku stojících událostí. Skokanem dne jsou akcie výrobce outdoorové elektroniky GoPro (GPRO +19,32%), který po výsledcích raketově roste. Ačkoliv je firma stále ve ztrátě, tak překvapila tržbami a zmírnila obavy z uvadajícího zájmu o celý sektor sportovních kamer, ve kterém především firma působí.

Graf ceny akcií GoPro

Graf ceny akcií GoPro

Velmi dobře se rovněž vedlo vývojáři počítačových her Take Two Interactive Software. Společnost roste o 15%, navyšuje výhled. Naopak v problémech jsou dnes akcionáři sotwarové firmy Symantec. Společnost, která na přelomu roku zaznamenala historicky nejvyšší cenu svých akcií, od té doby odepsala téměř 50% hodnoty. Jedním z důvodů je i probíhající vyšetřování korektnosti minulých hospodářských výsledků. Aktuální čísla nepotěšila propadem tržeb a navíc bylo oznámeno propouštění asi 8% zaměstnanců.

Index Dow Jones +0,39 % na 25425,15 b.
Index S&P 500 +0,32 % na 2836,13 b.
Index Nasdaq Composite 0 % na 7802,628 b.

Index S&P 500 +0,32 % na 2836,13 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Nezbytná spotřeba +1,3 % Energie -0,7 %
Reality +1,1 % Průmysl -0,1 %
Utility +0,9 % Informační technologie +0,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
DISH Network Corp (DISH) +13 % Stericycle (SRCL) -13 %
Take-Two Interactive Software (TTWO) +10 % Symantec Corp (SYMC) -9,9 %
Kraft Heinz (KHC) +9,0 % Noble Energy (NBL) -7,5 %
Fluor Corp (FLR) +8,1 % Western Union (WU) -5,6 %
Cerner Corp (CERN) +5,2 % Concho Resources (CXO) -5,5 %

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.