Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Wall Street dnes zakončila v záporu a přerušila několikadenní růsty, nejvíce klesaly technologie

17.09.2018 | 22:12 0 Komentářů

Americké akciové trhy uzavřely v záporu a přerušily tak několikadenní růsty. To platí zejména u širokého indexu S&P 500, který ukončil pětidenní růstovou sérii a dnes odepsal 0,56 % na hladinu 2888,80. Po čtyřdenních růstech v řadě oslabil také bluechipový DJIA, konkrétně o 0,35 % na 26062,12. Poklesům však dnes vévodily technologie, což bylo patrné nejen na vývoji technologického Nasdaqu, jenž poklesl o 1,43 % na 7895,79, ale rovněž v rámci indexu S&P 500, kde technologické odvětví zaznamenalo největší ztráty (-1,4 %).

Z jednotlivých titulů tak zmiňme např. internetového obchodníka Amazon, jehož akcie poklesly o 3,1 % poté, co list The Wall Street Journal uvedl zprávu o vyšetřování společnosti ohledně údajné korupci. Akcie sociální sítě Twitter oslabily dokonce o 4,2 % na 28,9 USD, když mohla negativně zapůsobit snížená cílová cena z 23 USD na 21 USD ze strany brokerského domu MoffettNathanson.

Na opačném pólu se pohybovaly realitní sektor (+0,5 %) a sektor nezbytné spotřeby (+0,4 %). Průmyslové odvětví se sice jako celek pohybovalo kolem nuly, nicméně v jeho rámci se dařilo aerolinkám (+0,5 %) a kapitálovému zboží (+0,2 %; zde rostly např. akcie výrobce těžké techniky Caterpillaru o 0,9 %).

Nicméně negativní sentiment dnes přeci jen převážil, když nervozitu na trhy mohly přinášet údajné úvahy o zavedení dalších cel na čínské zboží ze strany USA. Sentiment nevylepšilo ani dnešní makročíslo v podobě newyorského výrobního indexu. Průmyslová aktivita v této oblasti totiž v září meziměsíčně poklesla a skončila pod odhady analytiků.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.