Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Wall Street bez výrazných pohybů

31.08.2021 | 19:35 0 Komentářů

Americké akciové indexy v závěrečné seanci tohoto měsíce pouze lehce ztrácí a drží se tak v blízkosti rekordních hodnot. Současně míří k sedmému měsíčnímu růstu v řadě, přičemž širší index S&P500 dokázal své historické maximum během srpna překonat 12x!

Tržní korekce uplynulých měsíců byly spíše jepičího charakteru a investoři zůstali v „buy the dip“ módu, přičemž poslední „dip“ v polovině srpna měl trvání pouhého 1 dne. Zůstane tomu tak nadále? Je pravděpodobné, že další „high“ do konce roku ještě uvidíme, ale přesto čekejme vyšší volatilitu a věřme i větší oportunity v rámci tržních turbulencí. S ohledem na relativně vyšší valuace, prim zcela jistě bude hrát inflační otázka ruku v ruce s nadále uvolněnou politikou centrálních bank. Trvající logistické problémy příliš nepomáhají. Zadlužené či rozvíjející se (ztrátové) společnosti budou při nepříznivém, tedy restriktivním prostředí zranitelnější. Bude též zajímavé sledovat další covidový vývoj, který již trhům několikrát hlavu zamotal, zejména pak odvětví cestovního ruchu.

Sektorové pohyby dnes vykazují spíš umírněné změny. Nejlépe si stojí reality (+0,5%), na opačném konci se drží informační technologie (-0,4%).

Malé pohyby vidíme i u energetických komodit, když ropa oslabuje o 0,6% na 68,8 USD/barel, zatímco zemní plyn přidává 1,1% na 4,35 USD/mmbtu. Smíšený a klidný vývoj se drží také drahých kovů – zlato zpevňuje o 0,25% na 1814,55 USD/oz, stříbro naopak odepisuje 0,5% s posunem lehce pod hladinu 24 USD/oz.

Největší individuální pohyb v rámci S&P500 konstituentů vykazuje na klesající straně polovodičový producent NXP Semiconductors (NXPI -6%) v návaznosti na oznámené manažerské prodeje (CEO a CFO) za bezmála 40 mil. USD po dosažení nových maxim. I přes dnešní pokles akcie letos přidávají solidních 35%. V čele růstu se pak drží maloobchodní lékárenský řetězec Walgreens Boots Alliance (WBA +4,2%), stejně tak se daří jedničce CVS Health (CVS +1,7%), reflektující zvýšenou poptávku po covidových testech.

Index S&P 500 -0,11 % na 4523,97 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,5 % Informační technologie -0,4 %
Komunikační služby +0,3 % Zdravotní péče -0,3 %
Zbytná spotřeba +0,2 % Základní materiály -0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Walgreens Boots Alliance (WBA) +4,2 % NXP Semiconductors (NXPI) -6,0 %
APA Corp (APA) +3,7 % Under Armour (UAA) -3,6 %
Discovery (DISCA) +3,4 % Wells Fargo (WFC) -3,5 %
Discovery (DISCK) +3,2 % Fortune Brands Home & Security (FBHS) -3,4 %
ViacomCBS (VIAC) +3,0 % Under Armour (UA) -3,4 %

Lamač David, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.