Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Wall Street aktuálně mírně koriguje ze svých včerejších historických maxim

16.08.2016 | 18:48 0 Komentářů

Americké akciové indexy dnes mírně korigují ze svých včerejších historických maxim a aktuálně odepisují od 0,2 % do 0,4 %. S&P 500 ztrácí 0,3 % na 2183,7, DJIA klesá o 0,23 % na 18592,87 a technologický Nasdaq odepisuje 0,39 % na hladinu 5241,8 bodu.

Trhy negativně reagují na dnešní „jestřábí“ vyjádření prezidenta newyorského Fedu Williama Dudleyho o možném dřívějším zvyšování základní úrokové sazby než je všeobecně trhy předpokládáno. Analytici, ekonomové spíše sázejí na to, že Fed nebude se zvyšováním sazeb spěchat a že ho nechá na přelom roku či na příští rok. Dudley se tak dnes vyjádřil spíše proti těmto odhadům.

Ze zveřejněných makrodat potěšily čísla z realitního sektoru, když počet zahájených staveb v červenci rostl nejrychlejším tempem za posledních pět měsíců. Červencová průmyslová produkce rovněž svým 0,7% meziměsíčním tempem růstu překonala očekávání. Pouze data o vývoji spotřebitelských cen zůstala nevýrazná, na meziměsíční bázi ceny stagnovaly a meziročně snížily tempo růstu z 1 % na 0,8 %.

Dnes představil své kvartální výsledky hospodaření řetězec obchodů s vybavením pro domácnosti Home Depot. Tržby i čistý zisk nepřekvapily a byly v souladu s očekáváním analytiků, management však přistoupil k mírnému navýšení letošního čistého zisku. Po mírném úvodním růstu aktuálně akcie Home Depot lehce ztrácí 0,1 % na 136,9 USD. Rally dnes zažívají akcie producenta průmyslových plynů Praxair, které posilují o 4,9 % na 123,9 USD po zprávě, že Praxair se údajně zajímá o koupi německého konkurenta Linde.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.