Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Wall Steet v plusu

22.07.2016 | 20:19 0 Komentářů

S&P +0,33%, DJIA +0,17%, Nasdaq +0,51%

Pozitivní náladě dodávají sílu výsledky velkých firem a klid na okolních trzích. Akcie míří na další zteč rekordních maxim, když index S&P drží hodnoty kolem 2172 bodů. Růst táhnou především telekomunikační společnosti a utility. Podstatnou roli hrají minimálně slušné výsledky hlavních firem, na které se při probíhající výsledkové sezóně upírají zraky všech.

Tak například American Airlines (AAL +3,69%) díky nižším nákladům na palivo překonala očekávání a je nejvýš za 3 měsíce. Konglomerát General Electric (GE -2,05%) výsledky také překonal očekávání, nicméně pouze potvrdil svůj výhled a to namlsaní investoři berou jako zklamání. Akcie tak sice odepisuje dvě procenta, ale žádný strach akcie je v blízkosti osmiletých maxim a to jsou investoři vždy citlivější. Dalším z řady velkých byl dnes AT&T (T+1,29%), který potěšil ziskovostí což tuto tradiční „dividendovku“ posílá výš, opět na hranici osmiletých maxim. Výsledky měla i VISA (V +0,49%), která oznámila slušný zisk na akcii, zpětný odkup a navíc i spolupráci s PayPalem. Akcionáři tyto zprávy hodnotí kladně. Nejrůstovějším titulem v indexu S&P je těžař Southwestern Energy (SWN +8,63%), který restartuje těžební program poté, co se zotavily ceny ropy a plynu. Firma se (jako všichni z oboru) potýkala s klesající cenou komodit a během dvou let ztratila více než 70% hodnoty.

Z propadlíků dnes jmenujme pouze jednoho. Společnost PayPal (PYPL -7,32%) ztrácí po Visou ohlášené spolupráci v oblasti platebních služeb. Investoři se obávají negativního dopadu na marže a ziskovost.

Na komoditním trhu klesá cena ropy (CL) o 2% naopak roste cena plynu (NG) o 3,2%.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.