Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Výsledky Deutsche Bank ovlivněny pokutou za manipulaci se sazbou LIBOR

27.04.2015 | 09:49 0 Komentářů

Německá Deutsche Bank v neděli oznámila hospodářské výsledky za 1Q 2015.

Banka dosáhla v uplynulém čtvrtletí čistého zisku 559 mil. EUR (0,39 EUR na akcii), což představuje meziroční pokles o 50 %. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru očekávali zisk 655 mil. EUR. Zisk Deutsche Bank výrazně ovlivnila především pokuta ve výši 2,5 mld. USD, která byla bance udělena za manipulaci s mezibankovní sazbou LIBOR. ROE v prvním čtvrtletí dosáhl pouze 3,1 % a výrazně tak zaostal za 12% cílem banky.

Vedle slabého zisku banka reportovala slušné výnosy, které vzrostly o 24 % y-y, dosáhly hodnoty 10,4 mld. EUR a překonaly tak tržní konsensus, který byl nastaven na 9,7 mld. EUR.

V letošním roce banka plánuje zredukovat náklady o 3,5 mld. EUR. Již v pátek oznámila odprodej retailového bankovnictví Postbank. Německá banka se chystá omezit i divizi investičního bankovnictví, vetší důraz by měl být kladen především na správu aktiv a poradenství. Na programu je i uzavírání některých poboček (v současnosti Deutsche Bank působí v 70ti zemích světa), dle odhadů společnosti Atlantic Equities by mělo být zrušeno až 3000 pracovních míst.

Akcie Deutsche Bank (DBK) reagují na zveřejněné výsledky poklesem, aktuálně se obchodují za 30,6 EUR (-3 %).

Zdroj: Financial Times, Bloomberg

Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.