Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Výsledky ČEZu poznamenány malým ziskem z povolenek, ale výhled byl zvýšen

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

ČEZ včera odpoledne reportoval výsledky za 2Q 11: Čistý zisk spadnul o 40% r/r na 6,7 mld. Kč a zaostal za našimi I tržními odhady (Bloomberg) o asi 15%. EBITDA se 17,3 mld. Kč klesla o 13% r/r a byla 7% pod konsensem, ale v souladu s naším odhadem. ČEZ snížil očekávanou celoroční produkci o 1,7% na 69,9 TWh kvůli delším odstávkám v Temelíně. Firma ale potvrdila cíle EBITDA na rok 2011 na 84,8 mld. Kč a zvýšila odhad zisku o 1,2% na 40,6 mld. Kč (ČEZ).
EBITDA i čistý zisky byly pod konsensem pravděpodobně kvůli nižšímu zisku z povolenek CO2 (0,1 mld. Kč proti 1,0 mld. Kč před rokem), což podle nás není až tak podstatné. Je zjevné, že ČEZ je schopen o něco horší produkci v JE nahradit úsporami a postupným růstem ve vedlejších aktivitách. Zvýšení odhadu čistého zisku je částečně výsledkem nízkoúrokového prostředí a nízkých investic v prvním pololetí, což je mírně pozitivní. Potvrzený cíl EBITDA a zvýšený cíl čistého zisku by měly trh po relativně slabých výsledcích za 2Q povzbudit. Přineseme více informací po konferenčním hovoru (v 16:00). (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Ranní komentář: Americké trhy podpořeny oznámenými transakcemi
Včera se americké akciové indexy pohybovaly celý den v plusu (S&P 500 +2,18 %, Nasdaq +1,88 %) podpořeny zprávami o plánu Googlu na převzetí společnosti Motorola Mobility za 12,5 mld. $ (tím Google vstupuje na trh výrobců mobilních telefonů a stane se tak konkurentem ostatních výrobců mobilních telefonů s operačním systémem Android (tj. například Samsung, HTC), který ale současně chce nabízet i dále), prodejem Bank of America (včera +7,9 % r/r) své mezinárodní divize kreditních karet s cílem posílit svou kapitálovou přiměřenost a orientovat se na klíčové aktivity (tj. retailové bankovnictví v USA, úvěry firmám a investičním bankám) a navýšením podílu Bershire Hathaway v bance Wells Fargo o 2,8 %. Navíc se dá očekávat, že podobné zprávy se budou dále objevovat díky relativně nízkému ocenění, za které se akcie v současnosti obchodují, a také nemalému množství hotovosti, které mají společnosti k dispozici. Srpnový výrobní index Fedu Empire (oblast New York) svým výsledkem zklamal, když zaznamenal pokles na -7,72b. (oč. zlepšení na 0b.). V 15:15 SEČ se zveřejňuje červencová průmyslová výroba (oč. +0,5 % m/m i díky očekávanému zvýšení využití kapacit na 77 %). Dnes své kvartální výsledky zveřejňují například společnosti Home Depot (oč. očištěný zisk na akcii 0,8$, Wall-Mart (oč. 1,08$) a Dell (oč. 0,49$). Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei 225 +0,23 %, Hang Seng -0,13 %). V Japonsku se relativně nejlépe dařilo sektoru základních materiálů a naopak nejvíce klesal sektor spotřebitelských služeb. Německé HDP za 2. kvartál svým mezikvartálním růstem o 0,1 % zaostalo za odhady trhu (oč. +0,5 % kv./kv.). Evropské akciové indexy otevírají oslabením o necelé procento. Zveřejňovalo se také české HDP za 2. kv., +0,2 % kv./kv., +2,4 % r/r (oč. +0,3 % kv./kv., +2,3 % r/r). Pražská burza začíná obchodování mírným poklesem. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.