Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Výsledkovou sezónu v bankovním sektoru zahájí JPMorgan

12.10.2011 | 16:48 0 Komentářů

Dočkáme se propadu zisku o 10 %?

Zítra ve 13 hodin středoevropského času zveřejní JPMorgan své výsledky hospodaření za třetí kvartál. Neoficiálně tak zahájí výsledkovou sezónu pro americké banky a mnoho napoví o dalších výsledcích v sektoru i o širší ekonomice Spojených Států.
Výhled pro zítřejší výsledky není nikterak růžový, když průměr očekávaného zisku osmnácti analytiků oslovených agenturou Bloomberg činí 3,96 mld. USD. Zisk banky za stejné období loňského roku přitom činil 4,42 mld. USD. A ve čtvrtletí, jenž ukončil 30. červen letošního roku, to bylo dokonce 5,43 mld. Největší podíl na nepříznivém výsledku by pak mělo mít investiční bankovnictví. Ředitel příslušného oddělení JPMorgan Jes Staley uvedl minulý měsíc, že poplatky v tomto odvětví by mohly poklesnout až o 50 % na 1 mld. USD. Podle údajů agentury Bloomberg dosahovala hodnota korporátních dluhopisů v prvním pololetí 2011 zhruba 2 biliony USD. Ve třetím čtvrtletí to bylo zhruba 550 mld. USD. Nutno ovšem dodat, že při tomto výhledu bude jakýkoli pokles zisku o méně než 10 % hodnocen pozitivně.
Generální ředitel Jamie Dimon dovedl banku v loňském roce k rekordu v čistém zisku ve výši 17,4 mld. USD. JPMorgan tak předčil všechny konkurenty v bankovním sektoru. Podle analytika Barclays Capital Jasona Goldberga byl výsledek podpořen navrácením rezerv v hodnotě 7 miliard USD do výnosů společnosti v souvislosti se zlepšující se ekonomikou.
Zatímco analytici Cannon and Konrad z Keefe, Bruyette & Woods označují JPMorgan za

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.