Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Výsledková sezóna nabírá obrátky

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Evropské trhy pokračovaly běhěm středeční seance směrem nahoru. Technologické tituly profitovaly z výsledků amerického Intelu z předchozího dne. Skupina akcií zahrnující společnosti Infineon, Nokia, STMicroelectronics, Logitech přidala mezi 2 až 3%. V průběhu dne se nákupní vlna opřela také do sektoru bankovních domů. Trh nabudila kvartální čísla od americké investiční banky JPMorgan. Zájem kupců se nejvíce soutředil na akcie UBS, BNP Paribas či Deutsche Bank. Také komodity zastavily dvoudenní pokles a papírům z těžařského a energetického sektoru se dostalo slušné poptávky . Nizozemský výrobce čipů ASML trh rovněž podepřel poté, co zveřejněný nárůst objednávek předčil veškerá optimistická očekávání.
Ani na amerických burzách nenastal žádný důvod k pesimismu . Naopak, hlavní indexy dokázaly prodloužit úspěšné tažení a všechny si připsaly zisky kolem 1% . Kromě korporátních výsledků trh nezklamala ani makro data. Zpráva o inflaci dopadla v souladu s očekáváním a maloobchodní tržby lépe než odhadovali analytici. Na poptávaných titulech bylo možné sledovat solidní objemy obchodů. Index volatility VIX klesl o 2,8% a je na nejnižší úrovni od roku 2007.
Ekonomický růst Číny za první kvartál 11,9% předčil očekávání analytiků a dává býkům další impuls. Do konce týdne se trh ještě dočká výsledků společností Google, AMD, Bank of America nebo General Electric. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.